هوای تبریز در وضع هشدار و ناسالم قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ای به کودکان و سالمندان توصیه کرد به علت آلودگی هوا از منزل خارج نشوند.

در این اطلاعیه آمده است : این چهارمین روز در هفته جاری است که هوای تبریز ناسالم است .

بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در این شهر، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲٫۵ میکرون ۱۳۶ پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

شاخص آلودگی هوا اگر زیر ۱۰۰ پی. اس. آی باشد سالم، بین ۱۰۰ و ۲۰۰ ناسالم، بین ۲۰۰ و ۳۰۰ وضعیت اضطرار و ۳۰۰ به بالا وضعیت بحرانی به شمار می رود.

ساکنان شهر تبریز به غیر از موارد ضروری از منزل یا اماکن سرپوشیده خارج نشوند و اگر مجبور به فعالیت در خارج از منزل هستند، زمان آن را کاهش دهند.

کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی و تنفسی نباید از منزل خارج شوند و اگر آسم یا نشانه هایی مانند کوتاهی تنفس، خس خس یا درد قفسه سینه دارند، حتماً به پزشک مراجعه کنند.

ساکنان تبریز مواد غذایی را قبل از نگهداری در یخچال، از ذرات گرد و غبار پاک کنند و درب و پنجره ها را ببندند و از ورزش در هوای آزاد اجتناب کنند.

اولیای مدارس به خصوص مربیان ورزش از فعالیت های ورزشی دانش‌آموزان در هوای غبارآلود ممانعت کرده و حتی برای ساعات تفریح از اماکن سرپوشیده استفاده شود.

به کارکنان ادارات، ارگان‌ها و سازمان ها، کاهش تردد در محیط های باز و ماندن در محیط های سربسته توصیه شود.

مردم شیر و مایعات بیشتری استفاده کنند و به دلیل کاهش میدان دید، در زمان رانندگی، چراغ‌ها را روشن کرده و آهسته برانند.

استان آذربایجان شرقی با حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، از استان های پرجمعیت ناحیه شمال غرب کشور است.

کلان شهر تبریز مرکز این استان با حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت با برخی از مشکلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا در تعدادی از روزهای سال روبروست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :