آرتان فربختی، هنرمند خردسال تبریزی که به واسطه درخشش در مسابقات هنری مختلف، عنوان “صدای امید آذربایجان ” و نابغه موسیقی آذربایجان را نیز به او داده اند، میهمان تحریریه تبریزمن بود و به سوالات ما پاسخ داد.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری: در ادامه، متن این گفتگو با مشاور نوجوان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز را می خوانید:

به صورت مختصر خودتان را معرفی کنید:

 آرتان فربخت هستم، ۱۰ ساله، متولد تبریز.از دو سالگی موسیقی را شروع کردم و کم کم به کلاس های آقای ناصر عطاپور رفتم تا موسیقی و خوانندگی را به صورت حرفه ای تر ادامه بدهم.

nejati (2 of 16)

در کدام مسابقات و چه کشورهایی حضور داشتید؟

سه دوره در مسابقات موغام حضور داشتم و با هزینه شخصی به کشورهایی مثل ترکیه هم رفته ام. اما با وجود داشتن دعوت نامه از ازبکستان و مصر نتوانستم به دلیل محدودیت مالی حضور پیدا کنم.

در یکی از مسابقات موغام هم موفق شدم به مقام سوم برسم.

در ایران کنسرت داشته اید؟

همراه استادم در برخی کنسرت هایشان شرکت کردم و برنامه دارم تا طی یکی دو ماه آینده با جذب اسپانسر، خودم هم کنسرت برگزار کنم. در شهر های مراغه، جلفا و منطقه آزاد ارس برنامه داشتم، در زنجان برایم مجوز صادر نکردند، اما در تبریز ۵، ۶ بار کنسرت داشتم.

از حمایت مسئولان استانی برخوردار هستید؟

تا بدین جا حمایت خاصی نشده بود. البته این عدم حمایت ناشی از عدم اطلاعشان بوده است و برخی از مسئولین وقتی مطلع شدند که یک کودک در عرصه موسیقی مقام آور شده ، وعده های کمک و حمایت دادند. البته خواسته من حمایت مادی نیست، بلکه حمایت و پشتیبانی معنوی است تا همچنان با انگیزه بتوانم به نام ایران به موفقیت دست پیدا کنم.

nejati (9 of 16)

در آینده کدام مسابقات بین المللی را پیش رو دارید؟

مسابقات باکو و ترک ویزیون.

در تبریز هم امکان برگزاری مسابقات بین المللی وجود دارد؟

قبلا وجود داشت و یکی دو دوره برگزار شد. اما در حال حاضر نمی دانم چرا دیگر برگزار نمی شود.  استقبال خیلی خوبی هم شده بود و از سایر شهر ها و کشور ها شرکت کننده های خیلی خوبی حضور پیدا می کردند.

کدام خواننده را دوست دارید و می خواهید مثل او باشید؟

عالیم قاسیموف

به ورزش علاقه دارید؟

بله، پریروز هم در استادیوم بودم و بازی تراکتور مقابل النصر را هم از نزدیک تماشا کردم.

هدفت برای آینده چیست؟

می خواهم هم در تحصیلات و هم در موسیقی پیشرفت کنم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :