رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از دستگیری دو کیف قاپ ۲۰ و ۱۸ ساله با ۱۰ فقره کیف قاپی از زنان در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ صابر عباس‌زاده، در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در پی افزایش کیف قاپی در سطح کلانشهر تبریز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از تحقیقات موفق شدند یک نفر متهم ۲۰ ساله را در حین ارتکاب کیف قاپی در خیابان ولی‌عصر(عج) توسط عوامل گشت انتظامی کلانتری ۱۷ تبریز دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه متهم به همراه پرونده جهت انجام تحقیقات تخصصی به این پلیس منتقل شده است، افزود: وی ابتدا منکر ارتکاب هرگونه سرقت شد ولی با ارایه دلایل و مدارک و مستندات لب به اعتراف گشوده و به سرقت یک فقره کیف قاپی با همدستی شخصی ۱۸ ساله اقرار کرد.

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی طی انجام عملیات غافلگیرانه متهم ردیف دوم را نیز در مخفیگاه خود در یکی از روستاهای شهرستان تبریز دستگیر و به آگاهی انتقال داده و در بازجویی‌های فنی و پلیسی متهم به ارتکاب ۱۰ فقره سرقت کیف قاپی با مشارکت ردیف اول و به صورت تک نفره اقرار و با دعوت شاکیان به آگاهی، متهمان، مورد شناسایی قرار گرفتند.

به نقل از تسنیم، سرهنگ عباس زاده شیوه و شگرد سارقان را تغییر اعداد شماره پلاک انتظامی موتورسیکلت و کیف قاپی از بانوان در نقاط شلوغ و مرفه کلانشهر تبریز اعلام کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان در پایان با بیان اینکه پرونده پس از تکمیل به همراه طرفین به دادسرا معرفی شده و متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند، در آسیب شناسی علت ارتکاب جرم از سوی متهمان یادآور شد: متزلزل بودن وضعیت خانوادگی متهمان، عدم تربیت صحیح از سوی والدین، عدم رشد اخلاقی کافی متهمان و عدم قدرت تحلیل و تفکر درباره پیامدهای رفتار از جمله علل این جرم بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :