به گزارش تبریزمن، “علی شیاری” عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز در گفتگو با خبرنگار تبریزمن در باره وقایع اخیر پیرامون بازی تراکتور و نفت گفت: فکر می کنم مردم آذربایجان هیچ وقت آن روز را فراموش نکنند، یعنی قرار هم نبود فراموش کنند چون همه منتظر برتری تیم مقابل نفت و برگزاری جشن قهرمانی در استادیوم هفتاد هزار نفری یادگار امام بودند تا یک روز به یاد ماندنی در تاریخ فوتبال آذربایجان ثبت کنند ولی حیف که با وجود حضور بیش از یکصد هزار نفر در ورزشگاه بخاطر برخی مشکلات نتیجه ای جز تساوی بدست نیامد.

 

هیچ وقت سوت های مشکوک فغانی را فراموش نمیکنیم/تلاشهای یکساله تیم و هواداران را از بین بردند

وی افزود: من هم همانند دیگر هواداران فوتبال آذربایجان بازی را از نزدیک می دیدم و وقتی تیم محبوبمان سه بر یک جلو افتاد خود را آماده جشن قهرمانی کردم ولی متاسفانه اتفاقات بوجود آمده جام را از تراکتور گرفت. سوت های مشکوک داور بازی را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد و واقعا نمیدانم دلیل کارت زرد اول و حتی کارت دوم آندو چه می تواند باشد که یک داور به اصطلاح بین المللی در بازی به این مهمی و در حضور بیش از یکصد هزار نفر بخواهد با سوت های هدف دار جو ورزشگاه را به هم ریخته و تلاش های یکساله یک تیم و هوادارانش را بر باد دهد.

 

همه مردم صحبتهای ضد و نقیض بهروان در برنامه نود را دیدند

نماینده مردم تبریز در شورای شهر گفت: برای اینکه تیم به بازی فینال گونه هفته پایانی برسد میلیاردها پول هزینه شده بود و هزاران هوادار ماه ها با حضور در ورزشگاه های شهر های مختلف تیمشان را تشویق کرده و همه منتظر قهرمانی تیمشان بودند ولی فدراسیون علاقه ای به ماندن جام در تبریز نداشت. از انتخاب فغانی به عنوان داور و سوت های هدف دارش در بازی تا حرف های ضد و نقیض آقای بهروان در برنامه نود همگی نشان از وجود برخی موضوعات پشت پرده در فدراسیون و فوتبال ایران بود. انگار خیلی ها دوست داشتند کاپ قهرمانی به اصفهان برود، همانطور که آقا تاج با حضور در اصفهان منتظر جشن قهرمانی تیم شهرش بود.

 

از سوی مسئولین برگزاری هم قصورات زیادی دیده شد

دکتر شیاری در ادامه در خصوص قصورات انجام گرفته از خود استان توضیح داد: شاید اگر مسئولین ورزش استان تدابیر بهتری برای برگزاری این مسابقه می اندیشیدند و شاید اگر اسکوربورد ورزشگاه بصورت ناگهانی از کار نمی افتاد تا می توانستند در دقایق پایانی نتیجه بازی همزمان را از طریق آن نمایش دهند و یا اگر گوینده ورزشگاه مردم را از طریق بلندگوهای ورزشگاه برای برگزاری مراسم!‌ (همان جشن قهرمانی) دعوت نمی کرد این همه حواشی و مشکلات بوجود نمی آمد.

وی در ادامه صحبت های خود افزود: احساس می کنم با گذشت زمان همه چیز به فراموشی سپرده می شود و آقایان در حال مسکوت کردن جنجال های بازی تبریز هستند. متاسفانه هنوز دو هفته هم از آن ماجرا نگذشته که به مرور تمامی مسئولینی که قول برخورد با مسببان ماجرا را می دادند و دوستانی که می گفتند عوامل پشت پرده این حواشی را معرفی می کنیم، حرف هایشان را فراموش کرده اند و همه چیز در حال از یاد رفتن است.

 

منتظر گزارش مسئولین ورزشی استان از کارهای انجام گرفته برای برخورد باخاطیان هستیم

عضو شورای شهر تبریز در مورد توقعش از مسئولین گفت: همچنان منتظریم تا مسئولین اداره کل ورزش و جوانان به عنوان متولیان اصلی ورزش استان گزارشی از کارهای انجام گرفته از سوی آن سازمان در مورد برخورد با مسببان و بررسی مشکلات به مردم بدهند. مدیر کل ورزش و جوانان استان نباید به بهانه برگزاری تور آذربایجان، حواشی جنجالی ترین بازی فوتبال تاریخ ورزش کشور را فراموش کند، مگر نه اینکه ایشان قول داده بودند پیگیر ماجرا باشند و همه چیز را به مردم گزارش دهند. ایشان به عنوان نماینده ورزش استان می بایست با مسئولین وزارت ورزش صحبت های لازم برای برخورد با عاملان این حواشی و از دست رفتن قهرمانی تراکتور را انجام دهند و مردم همگی توقع دارند هرچه زودتر تکلیف موضوعات مختلف این بازی از داوری تا شایعه کذایی مشخص شود.

 

کاش سایت رسمی هیات فوتبال به اتفاقات اخیر واکنش جدی تری نشان میداد

وی همچنین در مورد هیات فوتبال نیز اظهار کرد: برایم جالب است که سایت هیات فوتبال استان در روزهای بعد از این بازی هیچ خبر، گزارش یا مطلبی در مورد بازی تراکتور و نفت روی خروجی خود قرار نداده در حالیکه همه فوتبالدوستان آذربایجان منتظر واکنش شدید هیات فوتبال استان در مورد ناداوری های این بازی بودند. مگر نه اینکه رئیس هیات فوتبال نماینده فوتبال استان در فدراسیون است و باید پیگیر مطالبات فوتبالدوستان و تیم های استان در فدراسیون باشد.البته در یکی دو روز اخیر تنها دو خبر در این سایت منتشر شده که فکر نمیکنم با توجه به اهمیت موضوع آنچنان کار مهمی بوده باشد

 

امیدوارم عدم صدور بیانه در روزهای ابتدایی از سوی هیات فوتبال بخاطر کم کاری کارکنانش باشد

علی شیاری در ادامه گفت: از رئیس محترم هیات فوتبال هم توقع داریم به عنوان نماینده مردم در شورای شهر و همچنین رئیس هیات فوتبال استان پیگیری هایشان را در مورد به نتیجه رسیدن این موضوعات و برخورد با عاملان فوتبال کثیفی که در هفته پایانی دیدیم بیشتر کنند. در مورد عدم انتشار هیچگونه خبری از سوی سایت رسمی هیات فوتبال هم شاید کم کاری از سوی روابط عمومی یا مسئول سایت بوده که بیانیه ای از سوی رئیس هیات فوتبال صادر نشده وگرنه فکر نمی کنم ریاست هیات فوتبال بجای اینکه نماینده فوتبال آذربایجان در فدراسیون باشد ، خود را نماینده فدراسیون در استان بداند.

 

کاش نماینده مردم آذربایجان در هیات رئیسه بتواند مانع از پایمالی حق فوتبال استان در فدراسیون شود/مدت ها بود که منتظر حضور نماینده ای از آذربایجان در فدراسیون بودیم

شیاری در ادامه صحبت هایش در مورد توقعات مردم از تنها نماینده مردم آذربایجان در فدراسیون فوتبال هم گفت:دبیری فردی فوتبالدوست و ورزشی است که بعد از چندین سال تیم داری در ورزش کشور توانسته به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه در فدراسیون حضور داشته باشد و شعار ایشان هم تلاش برای احقاق حق تیم های آذربایجانی بوده که در چندین سال گذشته این تیم ها همیشه مورد بی مهری فدراسیون نشین ها قرار گرفته اند. هیچ وقت از یاد نمی بریم زمانی را که ماشین سازان با وجود آن همه تلاش و سرمایه گذاری در آخرین لحظات از لیگ برتر جا ماند و یا شهرداری تبریز که بعد از راهیابی به لیگ برتر با دلایل واهی و بدون وجود هیچگونه مدرکی با نام تبانی علاوه بر محرومیت از حضور در لیگ برتر با جریمه ای سنگین که در تاریخ فوتبال ایران بی نظیر بود به لیگ دسته دو افتاد.

وی گفت: آن روزها همه افسوس آن را می خوردیم که هیچ نماینده ای در فدراسیون برای احقاق حقمان نداریم ولی امسال با حضور آقای دبیری این افسوس ها می تواند کمتر باشد. حالا دوست داریم وی با تمام توان در جلسات هیات رئیسه فدراسیون پیگیر موضوع باشد تا معنی واقعی حضور یک نماینده از آذربایجان در هیات رئیسه را بدانیم.

 

تنها با مصاحبه نمیتوان کاری کرد، هرکس قدم مثبتی برندارد محبوبیتش در بین مردم از بین میرود

وی گفت: تنها نماینده فوتبال آذربایجان در هیات رئیسه فدراسیون چندین بار درباره احقاق حق تراکتور صحبت کرده ولی هنوز نتیجه ای بدست نیامده، این روزها اگر جدیتی در پیگیری موضوع وجود نداشته باشد تنها با مصاحبه نمیتوان کاری کرد.نماینده مردم آذربایجان در هیات رئیسه فدراسیون باید جدیت از خود نشان داده و در جلسه هیات رئیسه مسئولین فدراسیون را بازخواست کند و پیگیر برخرود با خاطیان باشد.فکر نمیکنم آقای دبیری اهل سازش با فدراسیون در این موضوع باشد و امیدوارم همچون گذشته عمل کرده و کار را به سرانجام برساند.مردم ناراحت هستند و افرادی که قدمی برای حل این مشکل نگذارند در بین مردم محبوبیتشان را از دست خواهند داد، حال چه عضو هیات رئیسه باشند، چه رئیس هیات فوتبال و چه مدیر کل، پس زمان اقدام است و منتظر نتیجه اقدامات هستیم.

 

مسئولینی که قادر به دفاع از حق فوتبال آذربایجان نیستند بهتر است استعفا دهند

نماینده مردم تبریز در شورای شهر در ادامه گفت: حالا اگر هر کدام از آقایان فکر می کنند که توان مقابله با فدراسیون و برخود با خاطیان این ماجرا را ندارند باید استعفا دهند. در کنار آن، همه منتظر گزارش متولیان ورزش و فوتبال از کارهای انجام گرفته از سوی آنها در دو هفته اخیر هستند.

 

همین جوانان غیور آذربایجان بودند که در هشت سال جنگ تحمیلی با جانفشانی هایشان از خاک وطن دفاع کردند

علی شیاری در خاتمه گفت: از دیدن ناراحتی جوانان غیور آذربایجان که نسل های بعدی باکری ها و ستارخانها هستند متاثر شدم،این ها همان جوانانی هستند که در هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از خاک و ناموس و دینشان از جان گذشتگی کردند و به حق مستحق این نامرادی های برخی آقایان پایتخت نشین در فدراسیون نیستند. تراکتورسازی هم با وجود از دست دادن قهرمانی برای ما قهرمانی واقعی لیگ است که به وجودش افتخار می کنیم و همیشه هوادار این تیم خواهیم ماند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :