مدیرکل زندان های استان گلستان گفت: گذشت و بزرگواری اولیای دم یک مقتول باعث رهایی جوان ۲۵ ساله گرگانی محکوم به اعدام از چوبه دار و قصاص نفس شد.

به گزارش تبریزمن، مددجو م – ح به جرم قتل از سال ۹۰ تاکنون در زندان بسر می برد و هم اینک با تلاش اعضای شورا حل اختلاف و کسب رضایت اولیای دم که یک خواهر و برادر هستند، از قصاص نفس نجات پیدا کرد.

وی اضافه کرد: این زندانی در آبان سال ۹۰ مواد مخدر صنعتی شیشه مصرف نموده و با عموی خویش درگیر شده بود که این درگیری منجر به فوت عمو شد.

امینی با تاکید بر اجرای فعالیت های فرهنگی و تربیتی موثر جهت احیای مددجویان در زندان نیز افزود: در طول حدود چهارسالی که این مددجو در زندان بسر می برد تحت نظر کارشناسان و متخصصان روانشناسی، مددکاری و فرهنگی قرار گرفته و آموزش های مناسب به وی جهت رعایت هنجارهای اجتماعی داده شد.

به گفته وی همچنین اقدامات گسترده ای برای سم زدایی و ترک اعتیاد زندانیان معتاد به موادمخدر در مجموعه زندان های استان در حال انجام می باشد و این مددجو نیز پس از تحویل به زندان تحت مداوای پزشکان مجرب قرار گرفت.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، وی همچنین با اشاره به نقش شورای حل اختلاف زندان در برقراری صلح و سازش، گفت: یکی از اقدامات خوبی که در مجموعه زندان گرگان انجام می شود، تلاش شورای حل اختلاف برای برقراری صلح و سازش و کسب رضایت اولیای دم در خصوص مددجویانی که از رفتارهای گذشته پشیمان و آماده زندگی سالم هستند، می باشد.

فردین گرگانی مدیر و رییس شورای حل اختلاف زندان مرکزی گرگان نیز گفت: در راستای اخذ رضایت شکات برای مددجویانی که در زندان تغییر رفتار داده و مقررات را رعایت نمایند، تلاش می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :