مراسم روز درختکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی به پاس ارج نهادن به مقام والای شهدا و به رسم یادبود شهدای گرانقدر شهر ایلخچی برگزار شد. به گزارش تبریزمن، به پیشنهاد دکتر آرش رنجبران رئیس واحد ایلخچی و همت امور فرهنگی دانشگاه، در یک اقدام نمادین ۱۶ اصله درخت توسط خانواده معظم شهدا، مدیران و استادان این دانشگاه غرس شد.

photo_2016-03-09_09-20-32

رنجبران در این مراسم پرشور که با حضور خانواده معظم شهدا و مسئولین شهری و امام جماعت محترم شهر برگزار شد گفت: درخت نماد ایستادگی و پایداری و زندگی است و شهدا نیز نماد ایستادگی، غیرت و پایداری و زنده دائم هستند. وی افزود از آنجا که همه ساله مقام معظم رهبری در روز درخت کاری درختی می نشانند و ازمنویات ایشان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است، این واحد دانشگاهی نیز در تأسی از رهبر معظم و حفظ یاد و خاطره شهدای شهر شهید پرور ایلخچی در مراسمی پرشور که مورد استقبال مسئولین شهری و دانشجویان قرار گرفت، ۱۶ نهال درخت کاشته شد.

وی در ادامه گفت: شهدای گرانقدر در مقاطع مختلف زمانی دین خود را نسبت به اسلام و قرآن ادا کرده اند و اکنون نوبت ما است تا از آرمان های آنان صیانت کنیم . اختصاص دادن اسم هر نهال به نام یک شهید موجب ترویج فرهنگ شهید و شهادت و ماندگاری نام و یاد شهدا در اذهان عمومی است.

در ادامه،حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا اسماعیلی امام جماعت شهر ضمن تشکر از این حرکت معنوی و فرهنگی و جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی و تاثیر فرهنگی آن بر شهر گفت: همچنان که مردم ما در سایه خون شهدا از امنیت و آسایش کاملی برخوردارند، این پس نیز با استراحت در سایه سار این درختان که به یاد شهیدان کاشته می شود باز هم در سایه لطف آنها خواهند بود و با نثار فاتحه، شهدا را ناظر بر اعمال خود می دانند.

به موجب بخشنامه معاونت اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی این مراسم به صورت همزمان در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و به یاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم دانشگاه آزاد اسلامی درختانی به رسم یادبود توسط دانشجویان، استادان و مدیران واحد های دانشگاهی کاشته شد.

در پایان مراسم، با اهداء لوح و هدایایی از خانواده شهدا تقدیر و تشکر به عمل آمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :