رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه به همراه جمعی از هنرمندان و مسئولین انجمن‌های فرهنگی هنری شهرستان ضمن حضور در منزل استاد مثمر، زادروز وی را گرامی داشتند .

به گزارش تبریزمن، در این مراسم که با حضور استاد کریمی مراغه‌ای برگزار شد ، احمد فیاضی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه ضمن ابراز مسرت از حضور در جمع هنرمندان شهرستان گفت: آسمان فرهنگ و هنر شهرستان مراغه همواره شاهد درخشش ستارگان پرفروغی است که  غنای فرهنگی این شهرستان مدیون تلاش‌ها و زحمات این مردان بزرگ است .

وی ضمن گرامیداشت زادروز تولد استاد مثمر گفت : نقش استاد مثمر در توسعه و غنی سازی فرهنگ و هنر شهرستان بسیار مهم و تاثیرگذار است .

شایان ذکر است استاد داوود مثمر متخلص به « عاصی مراغه ای » به سال ۱۳۲۲ شمسی در شهر تاریخی مراغه چشم به جهان گشود .

وی در مدت عمر گرانبهای خویش ضمن افتخار حضور در کسوت مقدس معلمی به تحقیق و تفحص در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری پرداخته و ضمن چاپ چندین مقاله در نشریات معتبر کتاب ارزشمند «سهراب در محراب » را نیز به زیور چاپ آراست .

استاد مثمر همچنین یکی از اولین موسسان آموزشگاه هنری در شهرستان مراغه میباشد که در این حوزه نیز به تربیت جوانان هنرمند در شهرستان در حوزه های مختلف ادبی ، موسیقی ، تجسمی و … در مراغه پرداخته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :