البته مردم باید این نکته را در نظر داشته باشند که حل مشکلاتی که در طول ۱۰ سال تحریم به کشور تحمیل شده، راحت نیست و لازم است تا هم پتانسیل‌های کافی در اختیار مجریان کشور گذاشته شده و هم اینکه فرصت کافی داده شود..

به گزارش تبریزمن، دولت یازدهم در شرایطی سال سوم فعالیت خود را سپری می‌کند که فعالیت رسمی خود را با شعار «اعتدال سیاسی، تدبیر اقتصادی و امید اجتماعی» آغاز کرد. در حالی که جامعه از دو معضل نرخ بالای تورم و بیکاری رنج می‌برد و کارگران در این میان بیش از دیگران تحت فشار قرار دارند.

در همین راستا مسعود پزشکیان تاکید دارد که مسئولان اقتصای باید هم و غم خود را به کار بگیرند تا مشکل گرانی و همچنین بیکاری را برطرف کنند، چرا که چون این دو پدیده، تاثیر مستقیمی در زندگی مردم دارد و واجب است که تدابیر لازم اندیشیده شود تا جامعه ما از هم از شر گرانی خلاص شود و هم اینکه فضای اشتغال را فضایی پررونق ببیند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گویی با «آستان» همچنین با گفتن اینکه «شرایط حساسی در کشور مشاهده می‌شود» توصیه می‌کند که باید دولت را در راستای کاهش مشکلات یاری رساند تا بلکه از این طریق، کاهش مشکلات اقتصادی تحقق یابد.

پزشکیان در ادامه با اشاره به تغییر فضای فعالیت در ایران ادامه داد: با توجه به اینکه گره هسته‌ای بعد از چندین سال باز شد، می‌توان منتظر این بود که فضایی مطلوب برای تلاش در راستای کاهش مشکلات به وجود آید.

این نماینده مردم در خانه ملت همچنین گفت: در یک دهه گذشته محدودیتهای زیادی از سوی جامعه جهانی به ایران تحمیل شد و انواع و اقسام مشکلات، گریبان اقتصاد را گرفت تا نتیجه این شود که شرایط دشواری به مردم تحمیل شد. دقیقا به همین دلیل حالا که تیم مذاکره کننده هسته‌ای، توانست با غرب و آمریکا به توافق نهایی برسد موجی از خوشحالی و امیدواری به لایه‌های مختلف جامعه تزریق شده است و انشاءالله دولت و همه نهادهای دیگر در کنار دیگر تلاش خواهند کرد تا بلکه وضعیت از اینی که هست، بهتر شود. پس تاکید این است که دولت نیازمند کمک دستگاه‌های دیگر است تا بتواند میزان رضایت را به بالا‌ترین شکل ممکن خود برساند.

عضو کمسیون بهداشت مجلس نهم همچنین اظهار داشت: البته مردم باید این نکته را در نظر داشته باشند که حل مشکلاتی که در طول ۱۰ سال تحریم به کشور تحمیل شده، راحت نیست و لازم است تا هم پتانسیلهای کافی در اختیار مجریان کشور گذاشته شده و هم اینکه فرصت کافی داده شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :