شهردار تبریز با اشاره به این که تقویت گردشگری داخلی، از مهم‌ترین ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد: این شاخص مهم نیازمند افزایش ارتباطات شهرهای مختلف و بسترسازی برای افزایش سفرهای داخلی است.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد با بیان این مطلب اظهار کرد: رویکردهای گردشگری باید در وهله نخست، معطوف شناخت مردم از تاریخ و فرهنگ کشورمان باشد که البته این امر، بدون  همکاری‌ شهرداری‌ها محقق نخواهد شد.

شهردار تبریز یادآور شد: برگزاری چهلم شهدای قیام ۲۹ بهمن ۵۶ تبریز توسط مردم غیور یزد، از زیباترین و ماندگارترین فرازهای انقلاب اسلامی است که از پیوند اعتقادی و ارزشی دو شهر حکایت دارد.

نجفی، پیشینه تاریخی استان یزد و شهر میبد را بستری ارزشمند برای همکاری‌های گردشگری و فرهنگی خواند و افزود: این جایگاه مهم تاریخی، می‌تواند در پیوند با تمدن هزاران‌ ساله تبریز مطرح شده و زمینه حضور متقابل شهروندان را در دو شهر فراهم کند؛ به علاوه، ظرفیت‌های صنعتی، تجاری و گردشگری شهرهای مختلف دو استان، از دیرباز زمینه حضور فعالان اقتصادی و صنعتی طرفین بوده است.

وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌محور شهر تبریز گفت: اقدامات گسترده کلان‌شهر تبریز در حوزه‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و خدماتی، می‌‌تواند مرجع ارزشمندی برای آبادانی و پیشرفت شهرهای رو به توسعه، از جمله میبد باشد.

علی نقیبی زاده، شهردار میبد نیز در این دیدار، با معرفی پیشینه و جایگاه این شهر تاریخی، گفت: میبد دومین شهر مهم استان یزد است که با برخورداری از تاریخ غنی و ظرفیت‌های صنعتی و تجاری از جمله سفال و سرامیک، بخش قابل توجهی از رونق اقتصاد استان یزد را بر عهده دارد.

وی با قدردانی از از مهمان‌نوازی شهردار تبریز، بر لزوم بهره‌گیری از تجارب عمرانی کلان‌شهر تبریز و افزایش همکاری‌های گردشگری و فرهنگی دو شهر تاکید کرد و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی را تبریک گفت.

در پایان این دیدار، زیلوی منقش و قدح نفیس، از صنایع دستی معروف میبد یزد به شهردار تبریز اهدا شد.

نجفی نیز لوح زیبای عمارت تاریخی شهرداری تبریز را به شهردار تبریز هدیه داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :