برای اولین بار در شمالغرب کشور طرحی با عنوان اتوبوس سلامت شهروندی در تبربز اجرا شد تا خدمات رایگان پزشکی و غربالگری سلامت شهروندان بصورت محله به محله در کنار جنگ شادی و برنامه های مفرح برای همشهریان عزیز در طول تابستان فراهم شود. طرحی که در آن برای بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان خدمات پزشکی ارائه شد و در حدود یکصد هزار نفر از تبریزی ها در برنامه های مفرح و جنگ شادی اتوبوس سلامت حضور پیدا کردند.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز، اتوبوس سلامت شهروندی که در راستای کنترل وضعیت سلامت شهروندان در مناطق مختلف شهر تبریز در حال ارائه خدمات است، از اسفند ماه سال گذشته، فعالیت خود را آغاز نمود.

دکتر علیرضا رحیمی، مدیرکل سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز هدف از اجرای این طرح را سلامت روانی – اجتماعی محله محور آموزش های شهروندی و غربالگری های ریز فاکتورهای تعیین سلامتی از جمله فشارخون و دیابت در سطح قابل قبول ذکر کرد و افزود:در داخل این اتوبوس، اکیپ های مختلفی پیش بینی شده است که شامل تیم پزشکی و سلامت بوده و در راستای غربالگری دیابت، فشارخون و نیز مشاوره تغذیه به فعالیت می پردازند، اکیپ دیگری هم به صورت چادر سیار در سطح شهر مستقر شده است که در موضوع مشاوره روان شناسی در زمینه آسیب های اجتماعی و مشاوره حقوقی با حضور وکیل پایه یک دادگستری به ارایه خدمات مربوطه می پردازند.

b555

وی ادامه داد: تا کنون اتوبوس سلامت در ۳۰ منطقه حضور پیدا کرده و در هر برنامه برای نزدیک به هزار نفر از شهروندان خدمات ارائه کرده است. مناطقی همچون باغ معروف، اندیشه، ارم، لاله، حیدرآباد، ائل گلی، رشدیه، مارالان و برخی دیگر از نقاط شهر تبریز، به خصوص نقاط حاشیه ای، محل هایی بوده اند که اتوبوس سلامت در آن ها حضور پیدا کرده و خدمات خود را ارائه کرده است.

دکتر بهمن عبدی، مدیر اموراجتماعی اداره کل سلامت شهرداری نیز ضمن اعلام اینکه تا بحال برای ۳۰ هزار شهروند، در اتوبوس شهروندی خدمات غربالگری دیابت، فشارخون و مشاوره های خانواده صورت گرفته است، افزود:  نزدیک به یکصد هزار نفر از شهروندان تبریزی در برنامه های مفرح و جنگ شادی اتوبوس سلامت حضور پیدا کرده اند و هدف از این طرح، تنگاتنگ شدن رابطه مردم و شهرداری در کنار بهبود روحیه و تزریق نشاط در جامعه می باشد.

عبدی در خاتمه فعالیت اتوبوس سلامت جهت ارایه خدمات پزشکی به شهروندان را مربوط به تمام ایام سال دانست و تاکید کرد:در این راستا اعلام آمادگی می کنیم تا با دستگاه ها و ارگان هایی که در حوزه آسیب های اجتماعی، سلامت شهروندی و آموزش های شهروندی به فعالیت می پردازند همکاری کرده و با هماهنگی های فی مابین، خدمات پزشکی این اتوبوس شامل حال نیازمندان سلامت گردد.

b557

در ادامه نگاهی داریم به برخی محلات و برنامه هایی که اتوبوس سلامت شهروندی در آن ها به ارائه خدمات پرداخته است:

• به مناسبت آغاز هفته سلامت، اتوبوس سلامت شهروندی همزمان با نواخته شدن زنگ سلامت برای اولین بار از طرف اداره کل سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز رونمایی شد.

.

• رونمایی از اتوبوس سلامت شهروندی توسط آیت الله مجتهد شبستری

.

• همزمان با آغاز هفته سلامت؛ استقرار اتوبوس سلامت در پارک ایپکچیلر


http://health.tabriz.ir/Uploads/55/Cms/PictureGallary/b431.jpg

.

• اتوبوس سلامت شهروندی در مصلی تبریز / استقبال نمازگزاران تبریزی از طرح غربالگری سلامت

img_1847

http://tabrizeman.ir/wp-content/uploads/2016/09/IMG_1850.jpg
.

• اتوبوس سلامت شهرداری تبریز در ایستگاه اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی

photo_2016-06-01_13-52-23

.

• اتوبوس سلامت شهروندی در باغ گلستان تبریز


http://health.tabriz.ir/Uploads/55/Cms/PictureGallary/b568.jpg

.

• بازدید فرماندار تبریز از خدمت رسانی اتوبوس سلامت شهروندی

.

• حضور اکیپ اتوبوس سلامت شهروندی در استانداری آذربایجان شرقی

photo_2016-05-18_13-42-23

.

• ارائه خدمات سلامت به بیش از ۷۰۰ نفر در باغ گلستان

.

• اتوبوس سلامت شهروندی در منطقه مارالان

.

• اتوبوس سلامت شهروندی در ایستگاه دانشگاه تبریز + تصاویر

.

• حضور ریاست دانشگاه تبریز در اتوبوس سلامت شهروندی و استفاده از خدمات این اتوبوس:

.

• اتوبوس سلامت شهروندی در نمایشگاه هفته سلامت واقع در ائل گلی

nejati-3-of-29-2

nejati-6-of-29-2

nejati-10-of-29-2


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :