گروه های موسیقی ‘تبریز’ و ‘صنم’ به جشنواره سراسری موسیقی بسیج که سوم تا ششم بهمن ماه در شیراز برگزار می شود، راه یافتند.

به گزارش تبریزمن، گروه موسیقی آذربایجانی ‘تبریز’ به سرپرستی ‘غلامرضا میرزازاده’ در بخش موسیقی محلی و گروه موسیقی سنتی ‘صنم’ به سرپرستی و آهنگسازی ‘بهرنگ تیلا’ در بخش موسیقی سنتی این جشنواره به رقابت خواهند پرداخت.

دومین جشنواره ‘سرود و نواهای حماسی’ با مدیریت سازمان بسیج هنرمندان در آستانه دهه مبارک فجر برگزار می شود.

هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی قابلیت ها و ظرفیت های هنرمندان بسیجی در حوزه های سرود و موسیقی، فرصت تبادل تجربه بین هنرمندان عرصه موسیقی و سرود، تولید آثار فاخر متناسب با نیازهای انقلاب اسلامی است.

همچنین در قالب برگزاری این جشنواره اجرای موسیقی با مشارکت گروه های برگزیده جشنواره و خواننده های ارزشی کشور برگزار می شود.

بیش از دو هزار و ۷۰۰ اثر در بخش های سرود پاپ، سرود قومی و محلی، سرود آئینی و سرود ملی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که در نهایت با انجام داوری ۱۶۰ گروه سرود انتخاب شدند تا در بخش پایانی این جشنواره به اجرای آثار خود بپردازند.

در بخش سرود پاپ ۲۶ گروه موسیقی، در بخش سرود قومی و محلی ۱۲ گروه موسیقی، در بخش سرود آئینی پنج گروه موسیقی و در بخش سرود ملی نیز پنج گروه موسیقی به اجرای کار خواهند پرداخت.

هادی آزرم، همایون رحیمیان، هوشنگ جاوید، رضا مهدوی، سید محمد میرزمانی، اسفندیار قره باغی و جمشید جم اعضای هیأت داوران این دوره از جشنواره هستند.

آئین اختتامیه جشنواره یاد شده عصر ششم بهمن ماه با حضور چهره های هنری و کشوری در شیراز برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :