عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: در انتخابات هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هنوز ائتلافی تشکیل نگرفته است ولی رایزنی هایی انجام می شود،  شاید فروردین این اقدام صورت گیرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دکتر شهرام دبیری عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: باشگاه دبیری سالهاست در رشته فوتبال فعالیت می کند و امسال نیز به مقام چهارمی لیگ برتر فوتسال دست یافت که امکان قهرمانی تیم بود، در برهه زمانی کوتاه حتی به صدر جدول نیز رفتیم و به دلیل آسیب دیدگی برخی بازیکنان و کاهش انگیزه در ۴ بازی اخیر نتیجه نگرفتیم در صورتی که هدفمان از اول فصل حضور در بین ۴ تیم بالای جدول بود و امیدواریم سال آینده برای قهرمانی تیم را ببندیم.

شهرام دبیری درباره فعالیتش در در هیات رئیسه توضیح داد:در این مدتی که در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بودم و در مجمع شرکت کردم سعی کردم تصمیماتی گرفته شود که به نفع فوتبال و تیم های که از استان در رشته فوتبال فعالیت می کنند باشد و من در مورد پیگیری مشکلات تیم های استان پیگیر بودم.

وی ادامه داد: در مجموع فعالیت هایی که در زمان کوتاه کردیم در مورد موضوع مسائل مالی  شفاف سازی کردیم و درباره ادامه فعالیت کیروش و افراد مختلفی که تمایل نداشتند کیروش بماند تصمیم گیری کرده و تصمیم بر این شد که وی بماند و ادامه دهد، چرا که در بازی های جام جهانی به عینه دیدیم که تیم شخصیت خوبی یافته که قبلا این طوری نبود، آقای کیروش مربی حرفه ای است و به جوان ها میدان می دهد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه تصریح کرد: انتخابات هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را در پیش داریم، ثبت نام کردیم که هیات رئیسه را انتخاب کنیم که به فوتبال کشورمان مفید باشد.

وی درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط کمیته انتقالی به تصویب رسیده و در مورد تایید فیفا قرارگرفته و ماده ۳۲ هر نوع تغییر بر عهده مجمع است و مجمع تصمیم گیرنده است و هیات وزیران تغییر مجمع را تایید کرده است.

دکتر دبیری در واکنش به خبر دو تابعیتی وی در رسانه ها گفت: این اخبار از سوی برخی خبرگزاری‌ها با اهدافی خاص منتشر می شود که برای ضربه زدن به جریان انتخابات فدراسیون فوتبال است، وی ادامه داد: من قویا’ این خبر را تکذیب کرده و اعلام می کنم به جز گذرنامه جمهوری اسلامی ایران هیچ گذرنامه دیگری ندارم، اگر منظور آن رسانه‌ها از دو تابعیتی آن است که بنده هم ترک و هم ایرانی هستم، بله تأیید می کنم که هم ایرانی و هم آذری زبان و ترک هستم، اینگونه شیطنت ها زمان انتخابات زیاد می شود.

دبیری درباره عملکرد کفاشیان و حضور وی در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: او اکنون پس از هشت سال حضور در راس فدراسیون با تجربه تر شده است و مسایل فوتبال ایران را به خوبی در داخل و ای اف سی پیگیری کرده و به جلو می برد، وی دوره دوم ریاست کفاشیان در فدراسیون فوتبال را موفقیت آمیزتر از دوره اول توصیف کرد و گفت: در دوره اول تجربه لازم و کافی برای اداره فدراسیون وجود نداشت اما اکنون بهتر می تواند به فوتبال کشور خدمت کند، کفاشیان همه را برای ثبت نام در انتخابات تشویق می کرد و راه را برای همه بازگذاشته است، به نظر من انتخابات در کل آزاد است و نیامدن کفاشیان منطقی به نظر نمی رسد و این را نباید فراموش کنیم آقای کفاشیان نماینده ایران در AFC می باشد و نباید این موقعیت ایشان را از دست بدهیم و همیشه باید از نفرات وارد شده به AFC حمایت کنیم.

شهرام دبیری درباره میزان بودجه فدراسیون فوتبال نیز افزود: حدود ۶۰ میلیارد تومن بودجه این فدراسیون بود که قسمتی از آن از طریق اسپانسر و قسمتی دیگر از طریق کمک‌های فیفا، ای اف سی و دولت تأمین‌شده است که همین دلیل هیچ مشکلی مالی در فدراسیون فوتبال وجود ندارد چون شفاف‌سازی در آن به بهترین شکل انجام‌شده است و به نظارت خوبی بر روی مجمع‌های مختلف وجود دارد.

دبیری درباره گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی درباره فساد در فوتبال ایران نیز این چنین توضیح داد:کمیسیون اصل ۹۰ در این گزارش بسیاری از ارگان‌ها و وزارتخانه‌های مختلف را زیر سؤال برده است، آنان در گزارشی که ارائه نموده‌اند، از رفتار برخی بازیکنان در باشگاه‌های مختلف یادکرده‌اند که این موضوعات ربطی به فدراسیون فوتبال ندارد و به همین دلیل نیز فکر می‌کنم این گزارش غیرمنطقی بود.

وی تصریح کرد: فساد همان‌طوری که در بسیاری از سازمان‌ها وجود دارد، در فوتبال نیز شاهد آن هستیم اما اگر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ایراد مستندی به فدراسیون فوتبال دارد، می‌تواند آن را ارائه کند.

شهرام دبیری در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزمن، مبنی بر اینکه در انتخابات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نیز ائتلافی تشکیل شده است پاسخ داد: هنوز ائتلافی تشکیل نگرفته است ولی رایزنی هایی انجام می شود. شاید فروردین این اقدام صورت گیرد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دوم خبرنگار تبریزمن، مبنی بر حضور اسماعیل تقی پور در گزینه های سرمربی گری تیم فوتسال دبیری اظهار داشت: هنوز برای سرمربی گری تیم تصمیم قطعی نگرفته ایم. باید در جلساتی که خواهیم داشت در این خصوص صحبت کنیم تا به نتیجه برسیم.

عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه استعفای کارلوس کی روش از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ابراز احساسات بوده، ادامه داد:استعفای کی روش پیش از اینکه یک استعفای واقعی باشد، در واقع اعتراضی به شرایط موجود است که ما باید از او حمایت کنیم چون استعفای او به‌صورت رسمی نبود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :