به گزارش تبریزمن، با توجه به استعفای دیروز صبح تونی اولیویرا از سرمربی گری تیم تراکتور سازی تبریز و مصاحبه عباسی مدیر عامل این تیم مبنی بر معرفی گزینه های جانشینی تونی ، در زیر به بررسی گزینه های معرفی شده توسط عباسی میپردازیم که در صورت نهایی شدن جدایی این مربی پرتغالی با نظر هیئت مدیره یکی از پنج گزینه زیر سکان دار هدایت سرخ پوشان در ادامه فصل خواهد شد:

۱ – حسین فرکی :

فرکیستاره جوان حشمت مهاجرانی در جام جهانی ۱۹۷۸ ارژانتین که بعد ها دستیار اول برانکو شد که با او یک سومی جام ملتها و حضور در جام جهانی را تجربه کرد.

در عرصه مربیگری هم او طی ۲ فصلی که با نفت تهران داشت؛ همواره تیم باشخصیت و منظمی را راهی مسابقات کرد.

بعد از حضور در اهواز و نتایج نامطلوب با این تیم ؛ توانست با فولاد اوج بگیرد و با این تیم در سال اول سهمیه اسیا را با کسب رتبه چهارمی بدست اورد. و سال بعد هم با بازیهای زیبا و دلنشین با درخشش کاپیتان ۲۲ ساله اش یعنی بختیار رحمانی قهرمان ایران شود.

سپس در میانه راه فصل بعد جانشین کرانچار در سپاهان شد و با توجه به بازیهای نچندان دلچسب تیمش توانست در روز اخر قوی سبقت را از تراکتور گرفته و دوباره قهرمان لیگ شود.

او امسال بخاطر مشکلاتش با لیدر ها و محرم نوید کیا کاپیتان تیم از سمتش در سپاهان برکنار شد.

۲ – امیر قلعه نویی :

قلعه نوعیپر افتخار ترین مربی لیگ ایران که رابطه خوبی با پرشور ها ندارد، اختلافات انها به پایان لیگ ۹۰-۹۱ برمیگردد که بر خلاف قولی که سردار جعفری مبنی بر تمدید قرارداد با تراکتور داده بود ، راهی استقلال تیم سابقش شد . در ادامه همین لیگ هم با مهربانی و التفات داوران توانست رقابت قهرمانی را از تراکتور ببردُ قهرمان شود.

اما دو سال بعد تونی درس سختی به او داد، طوری که در هفته اخر دست تیمش را با شکست های سنگین خانگی از سهمیه اسیا کوتاه کرد.

به اعتقاد برخی کارشناسان ؛ دوران قلعه نویی دیگر تمام شده است.

۳- رسول خطیبی :

خطیبیسرمربی بومی و جوانی که سال اول مربیگریش را با ماشین سازی در دسته یک و معرفی ستاره ای بنام سامان نریمان جهان فوق العاده کار کرد و فقط یک امتیاز برای صعود به لیگ کم اورد. سال بعد او با قدرت گسترش فولاد را لیگ برتریکرد ؛ بطوریکه بازیهای چشم نواز تیمش تحسین همه را واداشت . در اخر معلوم نشد چرا اواسط نیم فصل دوم از گسترش کناره گیری کرد.

اما سال بعد با حضور در تراکتور تمام معادلات را بهم زد و با جمع کردن تیمی جوان، بومی و یکدست توانست قهرمان نیم فصل شود و باز هم در نیم فصل دوم از تیمش کنار گذاشته شد که این بار اختلاف شخصی عباسی مدیر عامل تیم باعث این کناره گیری بود.

خطیبی در ابتدای این فصل سرمربی سیاه جامگان مشهد بود که بازهم بنا به دلایل نامعلومی از این تیم جدا شد که اکثر کارشناسان در صحبت های خود می گویند با توجه به اینکه تیم ضعیفی بسته بود استعفا داد.

باغ آبادی۴ – غلامرضا باغ ابادی :

سرمربی سابق و کهنه کار این روزهای شهرداری در دسته دو که زیاد تجربه مربیگری در تیم های بزرگ را ندارد و بیشتر در دسته های پایین تر ، تیم های بحران زده را مربیگری کرده است. وی پیش از این نیز در تیم ماشین سازی به عنوان سرمربی در لیگ دسته دو حضور داشت که عملکرد نه چندان خوبی داشت.

این مربی بومی سابقه حضور در تیم سایپا و در کنار مایلی کهن به عنوان کمک مربی را در کارنامه خود دارد. لازم به ذکر است، باغ آبادی به عنوان دستیار تونی اولیویرا در تراکتورسازی نیز حضور داشت.

۵- احد شیخ لاری :

شیخ لاریستاره سابق فوتبال تبریز متولد ۱۳۳۹ محله چرنداب شهر تبریز بازیکن سابق و مربی فوتبال ایرانی است،  پست تخصصی او حمله بود و در اواخر بازیگری بعنوان دفاع آخر بازی می‌کرد، او در حال حاضر مربی فوتبال می‌باشد. شیخ‌لاری سابقه بازی در تیم‌های منتخب تبریز، منتخب آذربایجان، ایدم تبریز، تراکتور سازی تبریز و ماشین سازی تبریز و استقلال رشت را دارد او در رده‌های نوجوانان، جوانان، بزرگسالان پیراهن تیم ملی ایران را برتن کرده‌است و در حدود ۲۰ بازی برای تیم ملی ایران بازی کرده‌است وی توانست با مربیگری در مس سونگون ورزقان این تیم را از لیگ دسته سه به لیگ دسته دو و سپس به لیگ دسته یک ایران برساند. احد شیخ لاری اولین مربی ایرانی است که موفق شده یک تیم فوتبال را طی فصول متوالی از لیگ دسته سه به لیگ دسته یک برساند.

 

 

 

 

 

ساجد


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :