به گزارش تبریزمن، دو تیم پدیده خراسان و گسترش فولاد تبریز از سری رقابت های هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال کشور، روز جمعه بیست و هشتم فروردین ماه در شهر مشهد و از ساعت ۱۷:۳۰ به مصاف هم رفته و در یک دیدار حساس ته جدولی، تمام تلاششان را خواهند کرد تا با کسب سه امتیاز خود را از جمع تیم های کاندیدای سقوط به لیگ دسته یک جدا کنند.

شاگردان فراز کمالوند در تیم گسترش فولاد تبریز که هفته گذشته و در دیداری بسیار نفس گیر با نتیجه سه بر دو مقابل ملوان بندرانزلی به برتری رسیدند، اکنون از وضعیت روحی و روانی بهتری نسبت به هفته های قبل برخوردار بوده و با آرامش بیشتری به مصاف رقیب خراسانی خود خواهند رفت.

کمالوند که بار ها گفته است تیم آبی پوش تبریزی را در رقابت های لیگ حفظ خواهد کرد، هم اکنون با ۲۶ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار گرفته است اما اختلاف امتیازی اندکی که بین تیم های رده نهم تا چهاردهم جدول رده بندی وجود دارد و نیز با توجه به تعداد بازی های باقی مانده، جایگاه تیم ها می تواند به راحتی عوض شده و سرنوشت تیم های سقوط کننده به کلی عوض شود.

DSC_1051 (22)

تیم گسترش فولاد تبریز نیز با توجه به بازی های نسبتا دشواری که در مقابل تیم های پدیده، صبای قم، تراکتورسازی، پرسپولیس و راه آهن برگزار خواهد کرد، نیاز دارد تا از اندک فرصت های خود بیشترین بهره را برده و با کسب امتیازات لازم از بین تیم های سقوط کننده خارج شود. بازی با تیم های تراکتورسازی، صبای قم و پرسپولیس را می توان جزو سخت ترین و حساس ترین بازی های تیم آبی پوش تبریزی در این فصل از رقابت ها نامید که تاثیر بسیار زیادی روی جایگاه این تیم در پایان رقابت ها خواهد داشت.

تیم پدیده خراسان نیز علی رغم اینکه در اوایل فصل همچون شاگردان علی منصوریان در تیم نفت تهران، بسیار خوب کار کرده و در بین تیم های صدرجدولی قرار داشت، رفته رفته دوران افول خود را آغاز کرده و هر هفته نتایج ضعیف تری نسبت به گذشته کسب کرد تا اینکه هم اکنون در رده دهم جدول رده بندی قرار گرفته و با جایگاه آخرین تیم سقوط کننده تنها سه امتیاز اختلاف دارد که با توجه به ۵ بازی و ۱۵ امتیازی باقی مانده، به طور قطع خطر سقوط را احساس می کند.

دو تیم پدیده خراسان و گسترش فولاد تبریز تا به حال دو بار به مصاف هم رفته اند که در هر دو بازی تیم پدیده موفق به برتری در مقابل حریف خود شده است. ( یک دیدار در چارچوب لیگ برتر و یک دیدار نیز در رقابت های جام حذفی). اما هم اکنون شرابط هر دو تیم با تغییراتی مواجه شده و تیم گسترش فولاد تبریز امیدوار است با ستاره های این روز های خود از جمله حابر انصاری، محمد ابراهیمی، محسن حسنی و مگنو باتیستا در برابر حریف خود به برتری برسد. برتری که می تواند با توجه به بازی سخت تیم پرسپولیس مقابل سپاهان، جایگاه شاگردان کمالوند را تا رده نهم و میانه های جدول رده بندی ارتقا دهد.

همچنین با توجه به اینکه پدیده تا کنون در برابر تیم های تبریزی همیشه موفق بوده و در چهار بازی چهار پیروزی کسب کرده است، تیم گسترش فولاد می تواند با برتری در این بازی با یک تیر دو نشان زده، هم وضعیت خود را بهبود دهد و هم طلسم پدیده مقابل تیم های تبریزی را بشکند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :