مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه، تحکیم و گسترش روابط با کشورهای همسایه را از دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد و گفت: این دستاورد در نتیجه ارایه خدمات مطلوب در مبادی مرزی حاصل شده است.

به گزارش تبریزمن، بهادر امینیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی جلفا و پل ارتباطی ایران – نخجوان، افزود: روند توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه به خصوص ممالک اسلامی طی سال های اخیر چشمگیر و بی نظیر بوده است.

وی اظهارکرد: باید از این موقعیت در جهت تحقق اهداف نظام و منافع ملی استفاده کنیم.

امینیان با تاکید بر تلاش برای توسعه روابط سیاسی در کنار روابط اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه، افزود: تقویت همکاری ها پیشرفت و شکوفایی در مرزها را به ارمغان خواهد آورد.

فرماندار جلفا نیز در نشستی که به منظور بررسی وضعیت پایانه مرزی جلفا برگزار شد، با بیان اینکه تعامل و همکاری بین بخشی در مبادی مرزی حاکم است، از این تعامل به عنوان نقطه قوت نظام در مرزها یاد کرد.

زاهد محمودی با تقدیر از سرکنسول ایران در جمهوری نخجوان در زمینه حل بسیاری از مسایل مرزی، ابراز امیدواری کرد: از این وضعیت در توسعه شهرستان و تحکیم روابط با کشورهای همسایه استفاده شود.

وی با تشریح دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه بین المللی به خصوص تحکیم روابط با کشورهای همسایه، افزود: گسترش همکاری های بین المللی از دستاوردهای بزرگ کشورمان در تعامل با دنیا است.

در جریان سفر مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه به شهرستان جلفا، سرکنسول ایران در نخجوان، فرماندار جلفا، فرمانده هنگ مرزی و مدیران پایانه مرزی و گمرک جلفا وی را همراهی می کردند.

در این سفر ظرفیت های پایانه مرزی جلفا، پل ارتباطی ایران – نخجوان، امکانات ترانزیت و سالن مسافری گمرک جلفا، ارزیابی شد.

پایانه مرزی جلفا و پل ارتباطی بین ایران – نخجوان ( پل چوبی) در مرز شهرستان جلفا با جمهوری آذربایجان احداث شده و سالانه بیش از ۳ میلیون نفر از اتباع آذری و کشورمان از این مرز تردد می کنند.

شهرستان جلفا همچنین از طریق پایانه مرزی نوردوز با جمهوری ارمنستان ارتباط زمینی دارد.

شهرستان جلفا با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومتری شمال تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :