دیمیتری پسکوف سخنگوی مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که گسترش همکاری های فنی و دفاعی تهران و مسکو یکی از محورهای اصلی مذاکرات هفته آینده حسن روحانی و ولادیمیر پوتین رییسان جمهوری ایران و روسیه است.

به گزارش تبریزمن، کاخ کرملین هشتم اوت (۱۸ مرداد) را زمان دیدار سه جانبه رییسان جمهوری این کشور و ایران و همچنین نشست سه جانبه با رییس جمهوری آذربایجان در شهر باکو اعلام کرد.

سخنگوی مطبوعاتی کرملین در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا که امروز (پنجشنبه) انتشار یافت، گفت: در مذاکرات سران ایران و روسیه، موضوع های مختلف مربوط به گسترش همکاری های فنی و نظامی دو کشور بررسی خواهد شد.

وی افزود: ایران به سلاح های جدید روسی علاقه دارد و افزون بر این مساله، افزایش سطح روابط دو کشور در امور دفاعی از جمله برگزاری رزمایش های مشترک در دیدار پیش رو مورد مذاکره قرار می گیرد.

همچنین یک مقام دفتر نخست وزیری روسیه نیز گفت: یکی از محورهای اصلی گفت وگوی روحانی و پوتین در باکو همکاری های فنی و نظامی خواهد بود.

ایزوستیا بدون اشاره به نام این مقام روسی به نقل از وی نوشت: دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در امور دفاعی در مذاکرات پیش رو نیز حضور دارد.

ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه هم روز دوشنبه گفت: مسکو و تهران برای افزایش همکاری های دفاعی برنامه ریزی می کنند که یکی از زمینه های مورد توافق، برگزاری رزمایش های مشترک است.

کاخ کرملین همچنین اعلام کرده که در دیدارهای دو جانبه و سه جانبه سران در باره مسائل مهم بین المللی و منطقه ای، روابط بین کشورها از جمله دورنمای همکاری های علمی مذاکره خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :