مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: گسترش فعالیت های فرهنگی هنری با تکیه بر ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی رویکرد اصلی این اداره کل است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی این اداره کل، ‘محمد محمدپور’ روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان که با حضور مدیر کل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران ستادی و شهرستانی این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: تلاش می کنیم تا با در نظر گرفتن همه ارزش هایی که ملت ما با زحمات دهها ساله به دست آورده اند و با ظرافت، احساس مسئولیت و تعهد فعالیت های فرهنگی و هنری را در جامعه گسترش دهیم.

‘محمد محمدپور’ با بیان اینکه اظهار نظر در حوزه فرهنگ و هنر وظیفه ذاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است بیان کرد: باید این باور را در سطح جامعه ترویج دهیم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه مرجع در فرهنگ و هنر است و باید مرجعیت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در سطح استان و شهرستان ها معین کنیم.

وی با اشاره به لزوم پرورش نیروهای زبده و کارشناس در بدنه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: فرهنگ مقوله ای است که به همه آحاد مردم ارتباط دارد چرا که زوایای پیدا و پنهان زندگی مردم را در بر می گیرد و ازاین منظر یک مقوله عام تلقی می شود.

محمدپور در ادامه افزود: فرهنگ در فرایند سیاستگذاری، برنامه ریزی، اجرا، پایش و ارزیابی، یک کار تخصصی محسوب می شود.

محمدپور با اشاره به اینکه برخی از فعالیت های فرهنگی و هنری این اداره کل به بخش خصوصی واگذار شده است، خاطر نشان کرد: این فعالیت ها با اعتماد به توان مردم و پتانسیل های موسسات فرهنگی هنری در بخش خصوصی انجام می شود و ارشاد اسلامی وظیفه پایش و نظارت را در این حوزه بر عهده دارد.

محمد پور با اشاره به وجود توانمندی های بالقوه گسترده در حوزه فرهنگ و هنر در سطح استان افزود: ما برای بها دادن به فعالیت های فرهنگی و هنری، علاوه بر بهره مندی از اندیشه های متولیان حوزه فرهنگ و هنر در دستگاه های اجرایی دیگر، از تبادل افکار با اصحاب قلم ، مطبوعات و فرهیختگان هم بهره مند می شویم.

نشست اداری مدیران ستادی و شهرستانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با حضور احمدی مدیر کل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :