بازیکن تیم گسترش فولاد با اعلام اینکه تیمش پس از اردوی ترکیه شرایط بهتری پیدا کرده است، گفت: ما گسترش فولاد را به جمع ۵ تیم اول لیگ خواهیم رساند و من برای تحقق همین منظور به ایران برگشته‌ام.
به گزارش تبریز من، لئوناردو پیمنتا بازیکن گسترش فولاد که همراه تیمش در اردوی ترکیه به سر می‌برد، درباره وضعیت برگزاری این اردو اظهار داشت: در روزهای گذشته تمرینات آماده‌سازی خوبی انجام دادیم و به دنبال استفاده حداکثری از زمان برای برطرف ساختن ضعف‌های موجود در تیم هستیم.

گسترش فولاد پس از اردوی ترکیه قوی‌تر ظاهر خواهد شد

وی افزود: این اردو در شرایط بسیار خوبی در حال برگزاری است و محل اقامت تیم و زمین تمرینات کیفیت بسیار بالایی دارد. مطمئناً تیم ما پس‌ازاین اردوی ۱۲ روزه در ترکیه بسیار قوی‌تر ظاهر خواهد شد و من شخصاً بعد از تمرینات، ازنظر فیزیکی شرایط بهتری پیداکرده‌ام و آماده‌ام که در بازی بعدی برابر صبا به کمک تیمم بروم و نهایت تلاش خود را برای ارائه یک بازی زیبا انجام دهم.

همیشه از حضور در تبریز خوشحال می‌شوم

بازیکن گسترش فولاد درباره علت جدا شدنش از این تیم در ابتدای این فصل و بازگشت مجدد به آن تأکید کرد: من باشگاه گسترش فولاد و تبریز را دوست دارم و همیشه از حضور در این شهر خوشحال می‌شوم. تبریز جایی است که دوستان خوبی در آن دارم و نفراتی هم که با من کار می‌کنند، همیشه به من اعتمادبه‌نفس می‌دهند و این چیزی است که به انسان برای تلاش بیش‌تر انگیزه و نیرو می‌دهد.

در برزیل هم نتایج گسترش فولاد را دنبال می‌کردم

پیمنتا تصریح کرد: اخیراً از سوی باشگاه از من برای حضور در تیم دعوت شد و پس‌ازآن که با مدیرعامل صحبت کردم، به یک توافق خوب و مثبت رسیدیم. چیزی که متأسفانه در ابتدای فصل به دلایل مختلف اتفاق نیافتاد و من با پیشنهاداتی که از تیم‌های دیگر دریافت کردم مجبور شدم به برزیل بروم اما بااین‌حال در مدتی که در برزیل بودم نتایج گسترش فولاد را دنبال و برای موفقیت آن دعا می‌کردم.

برای رساندن گسترش فولاد به جمع پنج تیم اول به ایران آمده‌ام

وی با اعلام اینکه تیمش می‌تواند در ادامه نتایج بهتری کسب کند و به رده‌های بالاتر صعود کند، خاطرنشان کرد: ما گسترش فولاد را به جمع ۵ تیم اول لیگ خواهیم رساند و من برای تحقق همین منظور به ایران برگشته‌ام. ما ۱۴ بازی پیش رو داریم که می‌توانیم با آن کارهای زیادی انجام دهیم و من باور دارم که اگر از فرصت‌های باقی‌مانده نهایت استفاده را ببریم، با کمک خدا می‌توانیم به این خواسته دست یابیم.

بازیکن گسترش فولاد افزود: ما برای رسیدن به این هدف به کمک هواداران تبریزی نیاز زیادی داریم. نباید فراموش کنیم گسترش فولاد یک باشگاه با ساختار حرفه‌ای است و می‌تواند مایه افتخار برای شهر باشد.

با همدلی و اتحاد می‌توانیم سهمیه آسیا را هم کسب کنیم

پیمنتا در پاسخ به این سؤال آیا گسترش فولاد می‌تواند سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را نیز کسب کند، گفت: همان‌طور که گفتم همه ما و ازجمله من برای رسیدن به این منظور اینجا هستیم و با تلاش و اتحاد بازیکنان، مربیان و مدیران می‌توان سهمیه آسیا را نیز گرفت.

تیم ملی ایران یکی از بهترین‌های آسیاست

وی درباره سطح و وضعیت برگزاری لیگ برتر ایران تأکید کرد: هر سال که می‌گذرد مسابقات رقابتی‌تر می‌شود و این موضوع سطح لیگ برتر را بهبود می‌بخشد و دست کارلوس کیروش را برای انتخاب بازیکن برای تیم ملی باز می‌گذارد. من احترام زیادی برای بازیکنان و مربیان ایرانی قائل هستم و امروز می‌توان گفت تیم ملی ایران یکی از ۴ تیم برتر آسیاست که این خود بازتاب لیگ خوب کشور است.

پیمنتا ادامه داد: سطح فعلی لیگ برتر ایران نشان می‌دهد این کشور می‌تواند در سال‌های آینده گام‌های بعدی را برای رشد و پیشرفت بردارد و همانند ژاپن و کره از استعدادها و پتانسیل‌های خود نهایت استفاده را ببرد.

همه انتظار داشتند تراکتورسازی مثل سال گذشته نتیجه بگیرد

بازیکن سابق تراکتورسازی در مورد نتایج این تیم در فصل جاری لیگ برتر اظهار داشت: من نتایج تراکتور را دیده‌ام که واقعاً خوب نیست اما این موضوع طبیعی است چراکه همه انتظار داشتند این تیم مثل سال گذشته که مدعی قهرمانی بود نتیجه بگیرد ولی هر فصل لیگ برتر، داستان و فلسفه مختص خود را دارد و ما همیشه باید برای رشد و پیشرفتمان تلاش کنیم.

قلعه‌نویی مربی هوشمندی است و می‌تواند به تراکتور کمک کند

وی تصریح کرد: بااین‌همه من فکر می‌کنم تراکتور هنوز برای بازگشت به دوران اوج و یک پایان خوب در لیگ فرصت دارد. حضور مربی خوبی مثل امیر قلعه‌نویی در این تیم قطعاً نتیجه خواهد داد چراکه او شناخت خوبی از تیم و لیگ برتر دارد و یک مربی بزرگ، هوشمند و قابل‌تحسین است که می‌تواند تراکتور را مجدداً وارد روند رو به رشدی کند. البته تونی اولیویرا نیز کارهای مهمی در تراکتور انجام داد و کمک زیادی به تیم کرد اما شاید نیاز بود که یک تغییر برای ایجاد شوک اتفاق بیافتد.
پیمنتا ابراز امیدواری کرد: امیدوارم در پایان فصل تراکتور و گسترش را همراه یکدیگر در لیگ قهرمانان آسیا ببینم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :