گسترش فولاد تبریز در هفته ای که تاثیرچندانی روی وضعیتش نخواهد داشت، در یک بازی تشریفاتی به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم فولادخوزستان و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۸:۰۰ فردا (جمعه) از سری رقابت های هفته سی ام مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور در چارچوب دیداری نه چندان حساس به مصاف هم خواهند رفت.

شاگردان فراز کمالوند که با برنامه ریزی های منظم و برپایی اردوی های مختلف در شروع فصل و تعطیلات مسابقات، توانسته بودند خود را در برهه های از رقابت ها به جمع تیم های بالای جدولی برسانند، در هفته های پایانی با افت نسبتا شدیدی مواجه شده اند.

در حالی که تا چند هفته پیش از تیم گسترش فولاد به عنوان یکی از مدعیان احتمالی کسب سهمیه یاد می شد، تساوی های بی موقع، باخت مقابل تیم های ته جدولی و نیز باخت هفته گذشته مقابل پرسپولیس، کمی شرایط این تیم در جدول رده بندی را نامناسب کرد.

ترکیب گسترش فولادِ این فصل، تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه بود و ستاره هایی چون سامان نریمان جهان، محمد ابراهیمی، داریوش شجاعیان و نیز بازیکنان صاحب نامی چون مرتضی اسدی، سید مهدی سیدصالحی، پیمنتا، مصطفی اکرامی و نیز در مقاطعی از فصل، مهدی کیانی و ایوب کلانتری در بین بازیکنان تیم حضور داشتند.

گسترش فولاد

نتایجی که تیم دوم آذربایجان با توجه به سطح انتظارات در سطح اول فوتبال کشور بدست آورد، مناسب و قابل قبول بوده است اما با توجه به حضور بازیکنانی که از آن ها نام برده شد، شاید نتیجه گیری تیم باید بهتر از این می بود. اما همین که مالکان این باشگاه حاضر شده اند با سرمایه گذاری در این رشته ورزشی پرطرفدار، مانع از سقوط تیم به لیگ های دسته پایین تر شوند، خود نکته مثبتی است، چون اکثر باشگاه هایی که تازه به لیگ برتر راه پیدا می کنند، در فصل اول یا دوم حضور خود، دوباره راهی لیگ پایین تر می شوند، با این حال گسترش فولاد توانسته است روند صعودی به خود بگیرد و طبق گفته های کمالوند، سال آینده برای کسب سهمیه آسیا خواهند جنگید.

در سمت مقابل، تیم فولادخوزستان شرایط کاملا متفاوتی دارد، تیمی که فصل گذشته مدعی کسب عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر بود اما در نیم فصل اول نتایج اسف بار و ناامیدکننده ای بدست آورد که باعث شد تا رده های پایین جدول رده بندی سقوط کنند.

با این حال دراگان اسکوچیچ موفق شد همانند سایر تیم های مدعی فصل گذشته که در نیم فصل اول امسال دچار ضعف شده بودند، در نیم فصل دوم تیم را بازگردانده و رفته رفته از منطقه سقوط خارج کند. فولاد توانست همراه با تیم های پرسپولیس، تراکتور، نفت و ذوب آهن، خود را از قعر جدول به رتبه های بالاتر و میانی جدول بکشاند.

نکته آخر اینکه، دو تیم در شرایطی به مصاف هم خواهند رفت که نه برای قهرمانی و نه برای فرار از سقوط تلاش می کنند. به این ترتیب شاید بازی فردا، یک بازی تشریفاتی به حساب آید و هر دو طرف برای هر چه بهتر خاتمه دادن فصل راهی میدان شوند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :