گسترش فولاد تبریز پس از دو هفته که نه گلی خورده و نه گلی دریافت کرده، در یک دیدار حساس به مصاف تیم مدعی پرسپولیس خواهد رفت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم گسترش فولاد تبریز و پرسپولیس تهران از ساعت ۱۸:۰۰ روز شنبه، ۱۶ مرداد در چارچوب یک دیدار جذاب در استادیوم بنیان دیزل شهر تبریز به مصاف هم خواهند رفت.

شاگردان فراز کمالوند در هفته اول به مصاف پیکان رفتند که علی رغم به نمایش گذاشتن یک بازی خوب و ایجاد چندین موقعیت عالی گلزنی، موفق نشدند در خانه به سه امتیاز دست پیدا کنند.

در هفته دوم نیز در چارچوب اولین دربی فوتبال آذربایجان در فصل جدید، مقابل ماشین سازی صف آرایی کردند که تیم ماشین سازی در نیمه اول عملکرد بهتری نسبت به گسترش داشت اما با اخراج یک بازیکن خود در دقیقه ۴۵، کنترل بازی را در نیمه دوم به گسترش فولاد سپرد که آن ها علی رغم حملات پرتعداد و حتی کوبیدن توپ به تیر دروازه موفق نشدند گلی به ثمر رسانده و اولین سه امتیاز فصل خود را بدست آورند.

به این ترتیب آبی پوشان فوتبال آذربایجان در دو هفته ابتدایی لیگ برتر که هر دو بازیشان را در استادیوم اختصاصی خود برگزار کردند، موفق نشده اند که به پیروزی دست پیدا کنند و نه گلی زده و نه گلی دریافت کرده اند، اما این بار و در هفته سوم که اتفاقا باز هم میزبان خواهند بود، کار سختی مقابل پرسپولیس خواهند داشت.

شاگردان برانکو از نیم فصل سال گذشته بازی های بسیار خوبی را به نمایش گذاشته و یکی از بهترین تیم های فوتبال کشور بودند که در نهایت هم توانستند از رده های پایین جدول خود را به عنوان مدعی جدی قهرمانی معرفی کنن اما در هفته آخر با بدشانسی قهرمانی را از دست دادند.

در این فصل شاگردان برانکو در هفته اول با نتیجه یک بر صفر مقابل ساپیا به پیروزی رسیده و فصل را با برد آغاز کردند، در هفته دوم نیز مقابل فولاد خوزستان به تساوی رسیده و در حال حاضر با ۴ امتیاز در میان تیم های بالای جدولی هستند.

سرخپوشان همچون گسترش فولاد در فصل نقل و انتقالات تابستانی عملکرد خوبی داشتند و توانستند نقاط ضعف اصلی خود در فصل گذشته را جبران کنند، علیرضا بیرانوند در درون دروازه سرخپوشان تهران یک نقطه قوت به حساب می آید، بازیکنانی چون وحید امیری و جلال حسینی نیز قدرت این تیم را به خوبی افزایش داده اند.

IMG_3239

گسترش فولاد نیز با جذب دخسوس، لوسیانو پریرا و محمدرضا خلعتبری یکی از پرسر و صدا ترین تیم های لیگ برتر در بازه زمانی نقل و انتقالات بود، هر چند سرمربی این تیم، فراز کمالوند از روند بازی تیمش در دو هفته گذشته ناراضی بوده و در مصاحبه ای که پس از بازی با ماشین سازی انجام داده، گفته است:

“به هیچ عنوان در دو بازی گذشته از عملکرد تیم رضایت نداشته‌ام. تعدادی از بازیکنان خوب کار می‌کنند امیدوارم نفرات جلوی زمین ما هم به خودشان بیایند و بتوانند گل بزنند. درست است که هنوز هیچ تیمی صلابت لازم را پیدا نکرده اما توقع من از تیمم بیشتر از این است.

لایی انداختن و نمایشی بازی کردن به درد تیم ما نمی‌خورد. بچه‌ها باید در خدمت تیم قرار بگیرند و دوندگی‌شان را بالا ببرند. اینکه یک بازیکن در طول ۹۰ دقیقه ۴ کیلومتر بدود و یک لایی هم به بازیکن حریف بیاندازد، به کار ما نمی‌آید. مگر ما در گسترش شوی مهارت‌های فردی باز کرده‌ایم؟ فوتبال این است که بازی‌ات را ببری. باشگاه ما سرمایه‌گذاری کرده مالک باشگاه از جیبش هزینه می‌کند و انتظارات بالاست. بچه‌ها باید موقعیت را درک کنند و بدانند خیلی بیشتر از آنها انتظار داریم.”

به نظر می رسد کمالوند با این صحبت ها و نیز انتقادات شدیدی که به عملکرد بازیکن ملی پوش خود، داریوش شجاعیان انجام داد، خواهان وارد کردن یک شوک به بازیکنانش بود تا با به کار گیری تلاش بیشتر در بازی های دشوار هفته های پیش رو روند رو به رشد سریعتری به خود گرفته و امتیازات بیشتری جمع آوری کنند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم پرسپولیس خواهند توانست بازی های خوب و هجومی خود در دو هفته ابتدایی مقابل سایپا و فولاد را این بار در تبریز و مقابل تیم قدرتمند گسترش فولاد، که امسال با حضور دخسوس، از نظر دفاعی قدرت افزون تری پیدا کرده، تکرار کند یا اینکه بالاخره مهاجمان تیم قدرتمند فوتبال آذربایجان به خود آمده و با شکست یکی از مدعیان اصلی قهرمانی، برای دیگر حریفان خط و نشان خواهد کشید…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :