اعضای اتاق بازرگانی تبریز و فعالان تجاری و صنعتی جمهوری آذربایجان در دیدار ظهر امروز خود بر گسترش همکاری ها و دسترسی به بازار های جهانی تاکید کردند.

به گزارش تبریزمن، رئیس اتاق بازرگانی تبریز عصر پنج شنبه در این دیدار که به میزبانی اتاق بازرگانی تبریز برگزار می شد، به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو منطقه اشاره کرد و افزود: تبریز از ظرفیت های بالایی در حوزه های صنعتی و اقتصادی برخورداربوده و حاضر به گسترش سطح همکاری هاست.

صمد حسن زاده دستیابی به بازار کشور روسیه و نیز کشورهای حوزه ی قفقاز را ازجمله سیاست های اصلی این اتاق برشمرد و اظهار داشت: برای دستیابی به ین هدف به همفکری و همیاری فعالان آذربایجانی نیازمندیم.

حسن زاده آمادگی کامل فعالان اقتصادی و نیز صنعت گران استان را برای توسعه روابط تجاری، صنعتی و همکاری‌های مشترک با جمهوری آذربایجان اعلام کرد و گفت: هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم و بخش خصوصی و تجار ما آماده گسترش همکاری با همتایان آذربایجانی خود هستند.

 رضا حسینی دبیر ستاد سرمایه گذاری خارجی استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار نیز با تاکید بر گسترش همکاری های فی مابین افزود:بمنظور گسترش سطح همکاری ها پیگیر تکمیل اتوبان ایران- آذربایجان وایجاد مسیر ریلی جدید بین دو کشور هستیم.

حسینی با بیان اینکه میتوانیم در بحث تامین نیازمندی‌های دو کشور همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم افزود: برای فعالانی که قصد سرمایه گذاری در استان آذربایجان شرقی دارند مشوق های خوبی از جمله معافیت های مالیاتی، اختصاص زمین و نیز تسهیل قوانین گمرکی و پولی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل صنایع سنگین وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان، که در صدر هیئتی متشکل از شرکت‌های فعال در حوزه امور مالی و بانکی و تولید ماشین‌آلات دراین دیدار حضور داشت، ضمن تقدیر از ارایه خدمات درمانی به اتباع کشور آذربایجان قدردانی کرد مشارکت دو کشور را پلی به سوی اقتصادی شکوفا ارزیابی کرد.

یعقوب حسن‌اف هدف از این دیدار را آشنایی بیشتر با توانایی های استان آذربایجان شرقی در حوزه های صنعتی بویژه خودرو و قطعه سازی عنوان کرد و اظهار داشت: در سال های اخیر ظرفیت های خوبی در حوزه های معدن و نیز صنایع سنگین در جمهوری آذربایجان ایجاد شده و در صورت تمایل طرف ایرانی حاضر به گسترش همکاری ها هستیم.

حسن اف ارایه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران را از جمله رویکرد های کشورش برای جذب سرمایه گذار عنوان کرد و افزود: آماده ی احداث شهرک های صنعتی و نیز واحد های تولیدی بصورت مشترک هستیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :