دومین جشنواره استانی و بیست و هشتمین نمایشگاه کشوری مد و لباس در محل مجتمع فرهنگی هنری با حضور هنرمندان، کارشناسان و داوران شروع به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، این نمایشگاه با حضور رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز، ، حجت الاسلام احمد حمیدی  معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، علی اکبر صفی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،حسن میلانی رئیس حوزه ی هنری، حسین آذرنیا رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، لطیفی مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی  و جمعی از علاقمندان و فعالان این حوزه افتتاح شد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در مراسم افتتاح این نمایشگاه  گفت: حمایت از تولید ایرانی و نیز ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مطابق با منویات مقام معظم رهبری از اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار میرود  تا موجب ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک اسلامی شود.

 حجت الاسلام احمد حمیدی  زمینه‌سازی برای استفاده بهینه ازاستعدادها و خلاقیت‌های نو مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی و توسعه صنعت پوشاک با ارایه الگوی اسلامی ایرانیان را از دیگر اهداف این نمایشگاه برشمرد و افزود: برگزاری نمایشگاه های مد لباس برای معرفی حجاب برتر و اسلامی در فرهنگسراها و پارک های بانوان از رویکردهای سال ۹۴ شهرداری تبریز با هدف اشاعه فرهنگ غنی و اصیل اسلامی – ایرانی در کنار اقدامات آموزشی چون برگزاری کلاس ها و همایش ها و نشست ها و توجه جدی به ترویج این فرهنگ در میان کارکنان و پرسنل است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به جایگاه مسائل فرهنگی و اجتماعی در اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز تصریح کرد: ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب با هدف پیشرفت روزافزون حوزه فرهنگی شهر از مهمترین موضوعاتی است که شهرداری به دنبال دستیابی به آن است.

گفتنی است در حاشیه این نمایشگاه کارگاه های آموزشی تخصصی رایگان در ۹ رشته (پته دوزی، عثمان دوزی، ممقان دوزی، آموزش نرم افزار طراحی لباس، چاپ روی پارچه یا ترافارد، دوخت چرم ، دوخت جادویی، طراحی لباس، الگوی لباس مجلسی برگزار می شود.

دومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی با همکاری استانداری آذربایجان شرقی، آموزش و پرورش استان، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

این افتتاحیه روز دوشنبه ۲۶ بهمن ماه در محل مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز ساعت ۱۰ صبح با حضور علاقمندان این عرصه برگزار شد؛ نمایشگاه نیز تا روز یکشنبه ۲ اسفند، جهت بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :