مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: گفتمان معارف قرآنی باید در جامعه ترویج یابد .

به گزارش تبریزمن،  ‘محمد محمدپور’ روز یکشنبه در بازدید از مهد قرآن استان با اشاره به توانمندی این مجموعه در ارائه خدمات قرآنی و فعالیت گسترده این مجموعه، اظهار داشت: مهد قرآن با پیشینه ای غنی و سابقه ای درخشان در تربیت اصحاب قرآنی استان، نقش شایسته و ممتازی در هموار کردن مسیر آموزش قرآن داشته است.

وی افزود: فعالیت های چشمگیر مهد قرآن نشان از جایگاه مطلوب این موسسه در اجرای برنامه ها و آموزش های قرآنی برای نشر آموزه های این کتاب انسان ساز دارد و باید الگویی برای سایر موسسات قرانی و فرهنگی باشد.

محمدپور اظهار کرد: فعالیت های مهد قرآن استان از چند جهت می تواند الگو باشد که از آن جمله می توان به سیر مدبرانه تعالی و پیشرفت این موسسه اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر ویژگی های قابل توجه این موسسه می توان به خودکفایی و اتکاء به توانمندی خود موسسه با مدیریت درست، همدلی و همراهی اجزای مجموعه، بهره گیری از ابزار روز و امید به آینده برای ترقی و تعالی بیشتر اشاره کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا سایر موسسه های فرهنگی و قرآنی نیز زمینه را برای بهره گیری از شیوه مدیریتی و تجربه های این مجموعه فراهم کنند.

محمدپور گفت: با توجه به هجمه نحله های انحرافی، گفتمان سازی قرآنی می تواند زمینه ساز موفقیت در برابر جنگ نرم دشمنان باشد و این گفتمان باید از طریق اطلاع رسانی شایسته و درست توسط مطبوعات و خبرگزاری ها که غالباً در گستره ی وسیعی قابل دسترسی هستند، منتشر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اظهار کرد: قرآن روش درست زیستن را به انسان می آموزد و برنامه ای را که دربرگیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می دهد و به عبارتی انسان کامل کسی است که به اموزه های قرآنی عمل می کند و هر اندازه انسان دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسران خواهد شد .

در این بازدید دیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از نزدیک در جریان برنامه ها و فعالیت های مهد قرآن استان قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :