قیمت گوجه‌فرنگی که از ۴۰ – ۵۰ روز پیش روند افزایشی پیدا کرد و تا مرز ۸۰۰۰ تومان هم رسید، بالاخره قیمتش در روزهای اخیر کاهش یافت و در حال حاضر کیلویی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان بر اساس کیفیت، فروخته می‌شود.

به گزارش تبریزمن، یکی از محصولات تره‌بار که در فصل‌های مختلف سال همواه مورد توجه است و قیمت آن زیر ذره‌بین مصرف‌کنندگان قرار دارد، گوجه فرنگی است؛ محصولی که معمولا در فصل سرما با نوسانات قیمت‌ مواجه می‌شود و به دلیل آنچه به عنوان “کمبود عرضه و بالا تقاضا مطرح می‌شود” قیمتش در این دوره از سال با افزایش قیمت روبرو می‌شود.

امسال هم تقریبا همان روال سال‌های قبل برای گوجه فرنگی تکرار شد. تقریبا تا اواسط آذرماه قیمت گوجه فرنگی روال طبیعی داشت و هر کیلوگرم آن ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان در مغازه‌ها فروخته شد اما با نزدیک شدن به روزهای پایانی آذر و آغاز زمستان، شرایط تغییر کرد و قیمتش افزایشی شد.

در آخرین روزهای پایانی آذر هر کیلوگرم گوجه فرنگی درجه یک به طور متوسط ۵۰۰۰ تومان در سطح شهر عرضه می‌شد و این انتظار نیز وجود داشت که اوایل زمستان، این روند معکوس شود و با کاهش تقاضا به روال سابق خود بازگردد.

ولی با شروع دی ماه گوجه فرنگی به سیر صعودی خود ادامه داد و تا نیمه دی ماه نیز قیمت آن به کیلویی ۸۰۰۰ تومان هم رسید که در سال جاری رکوردی برای قیمت گوجه فرنگی محسوب می شود.

اما در روز‌های اخیر این محصول کاهش قیمت محسوسی داشت و به کمتر از ۴۰۰۰ تومان رسید؛ به گونه ای که در مغازه‌های میوه فروشی، گوجه فرنگی درجه یک بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان عرضه می‌شود البته گوجه فرنگی‌های با کیفیت پایین‌تر و در فروش‌های کنار خیابانی( وانتی‌های سطح شهر) کیلویی ۱۰۰۰ تومان و ۱۵۰۰ تومان هم فروخته می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :