بی‌شک گوگل یکی از عظیم‌ترین شرکت‌ها در زمینه فناوری است. اما بد نیست بدانید که حقوق مدیر عامل این شرکت نیز همچون عملکرد آن‌ها، بسیار بزرگ و عظیم شناخه می‌شود.

به گزارش تبریزمن، بر اساس اسنادی که اخیرا منتشر شده است، ساندرا پیچای، مدیر عامل شرکت گوگل، بالاترین میزان دستمزد میاد مدیرعامل‌های آمریکایی را دارد. این اسناد نشان می‌دهد که تنها در فوریه سال جاری میلادی، او مبلغ ۱۹۹ میلیون دلار را دریافت کرده است؛ مبلغی که درآمد دریافتی او از آلفابت را به ۶۵۰ میلیون دلار می‌رساند. اما از هر جهت که این مبلغ را بررسی کنیم، چنین عددی برای ۳ سال کار بسیار زیاد است. برای مقایسه، می‌توانیم مدیر عامل شرکت اپل، یعنی تیم کوک را مثال بزنیم. او با آغاز به کار خود به عنوان مدیر عامل در شرکت اپل، ۳۷۶٫۲ میلیون دلار را دریافت کرد.

البته پیچای ثروت‌مندترین فرد در آلفابت نیست. آن‌گونه که گاردین گزارش می‌کند، موسسان گوگل، یعنی لری پیج و سرگی برین، دارایی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار دارند. از سویی دیگر اریک اشمیت، مدیر عامل سابق گوگل نیز ۳ میلیارد دلار دارایی دارد. البته بالا رفتن سهام در زمان مدیریت پیچای، از علاقه آلفابت برای نگه داشتن او در دراز مدت خبر می‌دهد. بی‌شک آن‌ها قصد ندارند مدیر عاملی را که اندروید، کروم و جستجوی اینترنتی را به سطح جدیدی رسانده است، از دست بدهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :