رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از برگزاری یادواره سراسری ‘خط سرخ منا’ همزمان با اولین سالروز فاجعه منا در حوزه هنری این استان خبر داد و گفت: این یادواره سراسری ادبی و هنری است.

به گزارش تبریزمن،  حسن میلانی روز دوشنبه هدف از برگزاری این یادواره را اعلام اعتراض هنرمندان و ادبا به نقش آل سعود در ایجاد فجایع انسانی در منطقه و مدیریت غلط و بی لیاقتی آنان عنوان کرد و افزود: حادثه بسیار تلخ منا در سال گذشته که باعث جان باختن و مصدومیت جمع کثیری از زائران بیت الله الحرام شد، جهان اسلام و ملت های آزاده را داغدار و اندوهی بزرگ در بین مسلمانان جهان پدید آورد.

وی گفت: یادواره هنری، ادبی خط سرخ منا در رشته های؛ فیلم های موبایلی، عکس، تصویر سازی، کاریکاتور، گرافیک، شعر و داستان برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: بخش اول این یادواره ویژه عموم مردم و بخش دوم ویژه هنرمندان و نویسندگان است تا از این طریق اعتراض خویش را به نقش آل سعود در ایجاد فجایع انسانی در منطقه نشان دهند.

میلانی فرصت ارسال آثار را ۱۵ شهریور سال جاری عنوان و خاطر نشان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی تبریز، خیابان امام خمینی (ره)، تقاطع شریعتی، طبقه فوقانی مجموعه فرهنگی سینمایی قدس- حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی/کد پستی ۵۱۳۳۷۱۴۳۸۱/ ارسال کرده یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۰۴۱۳۵۵۵۲۵۵۷ و ۰۴۱۳۵۵۵۱۶۱۹ تماس حاصل کنند.

وی افزود: دبیرخانه یادواره ادبی هنری خط سرخ منا در حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با همکاری و مشارکت روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان حج و زیارت استان، صدا و سیمای مرکز استان و بسیج هنرمندان تشکیل شده است.

لازم به ذکر است پوستر و فراخوان یادواره سراسری ادبی هنری « خط سرخ منا» در تارنمای حوزه هنری استان به نشانی www.artabriz.ir قابل دریافت است.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان است؛ در سال گذشته از میان سه هزار و ۳۳۰ زائر این استان یک نفر در فاجعه منا جان باخته است


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :