رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز از بازسازی و ایجاد امکان بازدید گردشگران از یخچال های تاریخی  این کلانشهر خبر داد.

به گزارش تبریزمن، «سعید حاجی زاده»  اظهار کرد: در جلسه اخیر اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز که در محل یخچال تاریخی قائم مقام فراهانی به انجام رسید، مصوب شد یخچال های تاریخی این کلانشهر به عنوان جاذبه های گردشگری تبریز بازسازی شده و برای بازدید گردشگران مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: البته برخی از یخچال های تاریخی تبریز مانند یخچال صادقیه با پیش بینی اعتباری افزون بر ۴ میلایرد ریال از چند وقت گذشته در دست مرمت است و در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت ولی بر اساس مصوبه اخیر اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، شهرداری مکلف شد نسبت به بازسازی تمام یخچال های تاریخی حائز شرایط تبریز اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز اضافه کرد: بر اساس مصوبه دیگری، مقرر شد نام یخچال تاریخی قائم مقام فراهانی که بازسازی شده و با سرمایه گذاری مناسب، به مجموعه ای خدماتی در حوزه گردشگری تبدیل شده است، به لیست اماکن تاریخی و جذاب مندرج در پنفلت و پوسترهای ویژه نوروزی شهرداری تبریز اضافه شود ضمن اینکه در کیوسک های اطلاع رسانی گردشگری شهرداری که در مبادی ورودی شهر مستقر هستند، اطلاعاتی در همین زمینه توسط راهنمایان گردشگری ارائه شود و دست آخر اینکه یخچال قائم مقام به عنوان یکی ازایستگاه های گردشگری، در چارچوب فعالیت اتوبوس های تبریزگردی در نوروز تعیین شود.

وی افزود: اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در این جلسه همچنین تصویب کردند که شهرداری موظف شود حمام های تاریخی، قنات های تاریخی و تونل های زیرزمینی قدیمی تبریز که هرازگاهی اطلاعات غیرمعتبری در خصوص آنها منتشر می شود، شناسایی کرده و نتیجه را به کمیته گردشگری کمیسیون فرهنگی اجتماعی منعکس کند تا تصمیم های بعدی در این زمینه اتخاذ و عملیاتی شود.

حاجی زاده اضافه کرد: بر پایه مصوبه دیگر، دبیرخانه ای با عنوان تبریز ۲۰۱۸ در شورای اسلامی کلانشهر تبریز مستقر خواهد شد تا سازوکار هم اندیشی صاحبنظران، اساتید دانشگاه و اعضای علاقه مند شورای اسلامی شهر در حوزه مرتبط با تبریز ۲۰۱۸ حالت نظام مند به خود بگیرد.

به گفته وی، فعالیت این دبیرخانه ارتباط ساختاری با کارگروه تبریز ۲۰۱۸ که در شهرداری و استانداری مستقر است، ندارد و صرفاً به این دلیل ایجاد می شود که نظرات اعضای دبیرخانه مزبور را به صورت منظم و مستمر به کارگروه های شهرداری و استانداری منتقل کند.

حاجی زاده یادآور شد: از این پس جلسات هفتگی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز در یکی از مکان های گردشگرپذیر، فرهنگی و هنری این کلانشهر تشکیل خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :