وزیر کشور گفت: امروز جلسه استانداران سراسر کشور با موضوع اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، یقین دارم جهش بزرگی در این عرصه در کشور ایجاد خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: جلسات متعددی در این راستا در حال برگزاری است و استانداران برنامه های خود را در زمینه اقتصاد مقاومتی ارایه کرده اند.

وی اظهار داشت: امروز هم گردهمایی استانداران سراسر کشور در مشهد مقدس با موضوع اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است و طرح دو استاندار آذربایجان شرقی و لرستان که به عنوان استان های الگو در زمینه اقتصاد مقاومتی هستند، ارایه می شود تا سایر استانداران نیز دیدگاه های خود را ارایه دهند.

وزیر کشور گفت: ما پیشنهاد کردیم که دولت، دو استان آذربایجان شرقی و لرستان را به عنوان پایلوت و الگوی اقتصاد مقاومتی در اختیار وزارت کشور قرار دهد تا بتوانیم نسبت به پیشبرد امور متناسب با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کار را پیش ببریم.

رحمان فضلی همچنین امروز در گردهمایی استانداران در مشهد مقدس با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در زمان بسیار حساسی بر مساله اقتصاد مقاومتی تاکید کردند، گفت: ایشان شش سال بر این موضوع تاکید داشتند و در سال جاری نیز با جدیت تمام این موضوع را مطرح فرمودند؛ از این رو ما وظیفه خود می‌دانیم تا این دغدغه رهبری را برطرف کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه اراده ما در دولت بر این است که دستور رهبر معظم انقلاب را در رابطه با اقتصاد مقاومتی عملی کنیم تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی از هر جنبه‌ای که مورد بررسی قرار گیرد قابل توجیه و تبیین است و عملی کردن آن به عنوان یک واجب شرعی و عقلی محسوب می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :