به گزارش تبریزمن، همزمان با نزدیک شدن به روزهای آغازین تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان، یکی از خبرگزاری های رسمی کشور با انتشار خبری جامعه ورزش استان را در بهت و حیرت فرو برد تا همه بدنبال جواب این سوال باشند که چه کسانی یوز ایرانی را نماد تور آذربایجان کرده اند؟

تور دوچرخه سواری بین المللی آذربایجان – ایران، معتبرترین تورنمنت دوچرخه سواری کشور است که خرداد هر سال در استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردیبل با حضور شرکت کنندگانی از کشور های مختلف زیر نظر فدراسیون جهانی دوچرخه سواری برگزار می شود.

سی امین دوره این رقابت ها نیز امسال با حضور ۱۸ تیم خارجی برگزار خواهد شد و هم اکنون روند آماده سازی و هماهنگی های لازم برای برگزاری مسابقه در حال اجرا می باشد.

طبق خبر منتشر شده در یکی از خبرگزاری های رسمی کشور، ” یوز ایرانی ” به عنوان نماد این مسابقات برگزیده شده و بنا بر اعلام مسئولان ستاد برگزاری تور سی ام دوچرخه سواری ایران – آذربایجان، نفرات اول تا سوم هر مرحله که روی سکو خواهند رفت و همچنین رکابزنان دارنده پیراهن های طلایی، امتیازی، کوهستان و آسیایی هر مرحله و مجموع مراحل، این عروسک های یوز ایرانی را دریافت خواهند کرد.

Untitled

جالب اینکه یوز ایرانی در حالی  به عنوان نماد تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از سوی مسئولین انتخاب شده است که این مسابقه پیرامون دریاچه ارومیه که در حال حاضر بزرگترین معضل و در معرض خطر ترین سمبل آذربایجان و حتی ایران می باشد برگزار شده  و نیاز دارد تا با تلاش مسئولین برای برداشتن گام های بیشتر برای نجات نگین ایران عزیز بردارند. اما با توجه به اعلام خبرگزاری مهر، دریغ از توجه و خوشفکری مسئولین برگزاری که با تصمیمات اینچنینی فرصت ها نابی را از دست می دهند.

از طرف دیگر آذربایجان و منطقه شمالغرب کشور دارای فرهنگ غنی و تاریخی پرباری می باشد که از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی و از هشت سال جنگ تحمیلی تا مقابله با تحریم های ناکارامد استکبار جهانی همراه بوده که سرشار از سوژه و نماد برای استفاده در چنین رقابت هایی برای معرفی هرچه بهتر و بیشتر این دیار غیور اسلامی به مجامع بین المللی و کشور های مختلف می باشد، در این صورت چه دلیلی دارد تا عروسک یوز ایرانی به عنوان سمبل مسابقات انتخاب شده و به نفرات برتر اهدا شود؟

امیدواریم تا این خبر هر چه سریعتر از طرف مسئولین برگزاری رقابت ها تکذیب شده و نقض شود تا این احساس بوجود نیاید که مسئولین ما در انتخاب نماد تور دوچرخه سواری بین المللی آذربایجان دچار خطا شده و تصمیم اشتباهی گرفته اند. پس از تغییر نام تور آذربایجان به ایران – آذربایجان و سکوت مسئولین استانی، حال به هیچ وجه جالب نیست که نماد مسابقات به این ترتیب انتخاب و هویت و تاریخ این تور زیر سوال برده شده و به باد فراموشی سپرده شود.

 

———————-

اخبار تکمیلی:

با توجه به اهمیت موضوع و پیگیری های خبرنگار تبریزمن از چندین تن از مسئولین استانی، ادعای انتخاب یوز ایرانی به عنوان نماد تور دوچرخه سواری ایران-اذربایجان از سوی یکی از خبرگزاری ها تکذیب شده و چنین موضوع رد شد.

———————


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :