جابری در پایان بازی به شدت عصبانی شده و به دلیل احساس درد در ناحیه قلب به بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز منتقل و بستری شد.

به گزارش تبریزمن، فرزاد آصف‌شقاقی جوان تبریزی است که در سال ۶۷ و در سن پنج سالگی در اثر سانحه تصادف یک دست خود را از دست داده است اما هیچگاه این نقص عضو او را برای رسیدن به اهداف بلندش سست نکرده است.

وقتی سخن از اراده و تلاش به میان آید بی‌اختیار یاد مصرعی از شعر ملک الشعرای بهار می‌افتم آنجا که در کتاب دبستانمان خوانده بودیم « ز کوشش به هر چیز خواهی رسید»‌.

امید و اراده دو بالی است برای انسان که رسیدن او را به قله‌های موفقیت هموار می‌کند و انسان صاحب همت، پشتکار و اراده خود را به مدارج بالای علمی، ورزشی، اقتصادی و … می‌رساند و در این میان چه نیکوست الگو گرفتن از تجربه افرادی که با پشتکار فراوان این راه را رفته‌اند و رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده را سهل و آسان می‌کنند.

آذر ماه سال ۹۴ بود که از پشتکار و تلاش بی‌وقفه اکبر خندقی، صخره‌نورد تبریزی نوشتیم که برای اولین بار در دنیا با یک دست صخره «ایلان اوچان» را فتح کرد و رکورد جدیدی به نام تبریز ثبت کرد.

امروز می‌خواهیم بگوئیم جدیت و تلاش وی باعث شده است تا یک جوان تبریزی دیگر که در کودکی در اثر سانحه تصادف یک دست خود را از دست داده است در اثر انتشار و مطالعه این خبر با اراده‌ای مصمم به میدان کارزار وارد شده و همچون اکبر خندقی با همت و تلاش خود با یک دست بتواند دیواره توربین عینالی تبریز را با موفقیت فتح کند.

سخن از فرزاد آصف‌شقاقی است، او که در سال ۶۷ و در سن پنج سالگی در اثر سانحه تصادف یک دست خود را از دست داده است اما هیچگاه این نقص عضو او را برای رسیدن به اهداف بلند خود سست نکرده است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص علل و انگیزه خود برای صعود با یک دست گفت: به دنبال انتشار خبر صعود صخره نورد تبریزی همزمان با روز دانشجو به صخره «ایلان اوچان» من این خبر را در اینترنت خواندم و به محض خواندن این خبر جرقه‌ای در ذهنم زده شد که چگونه آقای خندقی می‌تواند این صخره را صعود کند اما من نتوانم.

آصف شقاقی ادامه داد: پس از کمی پرس و جو شماره وی را پیدا کرده و تصمیم و نیت خود را با وی در میان گذاشتم. آقای خندقی ضمن ابراز خوشحالی و استقبال از این موضوع مرا به گرمی پذیرفت و من تمرینات خود را با جدیت تمام از آذرماه سال ۹۴ آغاز کردم تا اینکه طی روزهای اخیر توانستم در اثر تلاش‌های بی‌وقفه و پشتیبانی‌های بی‌منت مربی خوبم دیواره توربین عینالی تبریز را با یک دست و با موفقیت صعود کنم.

وی با اشاره به اینکه ورزش کوهنوردی یک ورزش بسیار مفرح و با انگیزه برای افراد معلول است، افزود: تجهیزات این ورزش گران قیمت هستند اگر سازمان‌های بهزیستی و آتش‌نشانی حمایت ویژه‌ای از این ورزش به عمل آورند مطمئنا افراد معلول زیادی جذب ورزش کوهنوری شده و نگاه آنها به دنیای پیرامون خود عوض می‌شود.

شقاقی خاطرنشان کرد : ورزش کوهنوردی و صخره نوردی یکی از ورزش‌هایی است که نیاز به آموزش فراوان دارد و در این میان آموزش به افراد سالم خیلی سخت و طاقت‌فرسا است در همین زمینه سختی آموزش به افراد معلول چندین برابر افراد سالم است بنابراین جا دارد از مربیان این رشته که با حوصله و صبوری تمام به آموزش افراد معلول می‌پردازند مخصوصا آقای خندقی بی‌نهایت تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: افزایش اعتماد به نفس و تغییر دیدگاه‌های معلولان به زندگی از موارد دیگری بود که آصف شقاقی به آن اشاره کرد و افزود: معلولیت محدودیت نیست، در صورت حمایت از افراد معلول اعتماد به نفس آنان افزایش یافته و آنها با دید وسیع و کاملا آگاهانه به زندگی نگاه می‌کنند.

در ادامه اکبر خندقی، صخره‌نورد تبریزی که با صعود موفقیت‌آمیز خود به صخره «ایلان اوچان» با یک دست این رکورد را به نام خود ثبت کرده است به خبرنگار فارس گفت: آقای آصف شقاقی طی تمرینات پنج ماهه‌ای که با هم داشتیم بسیار با انرژی مثبت حرکت کرده و دارای تلاش و انگیزه بسیار بالایی است و صعود موفقیت‌آمیز وی با یک دست نتیجه اراده پولادین و مستحکم اوست.

وی با اشاره به حمایت‌های ویژه مسئولان در برگزاری چنین رکوردهایی اظهار داشت: مهندس طالب‌نژاد، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در برگزاری مراسم روز دانشجو و صعود به صخره « ایلان اوچان» حمایت ویژه‌ای انجام داد که نتیجه حمایت وی ایجاد انگیزه برای جوانانی است که نقص عضو و معلولیت را سد راه خود نمی‌بینند و برای رسیدن به چشم‌اندازه‌ها و اهداف خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :