فرمانده ناجا گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر اربعین از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه وارد کشور شده اند.

به گزارش تبریزمن، سردار حسین اشتری ظهر شنبه در جریان بازدید از مرز مهران اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه وارد کشور شده اند که بیش از ۶۰ درصد آنها متعلق به مرز بین المللی مهران است.

وی با بیان اینکه امیدواریم همه زائران به سلامت به شهرهای خود باز گردند، گفت: مسئولان و مردم استان از سال گذشته و نیز ماه های قبل، تسهیلات لازم را برای پذیرایی از زائران فراهم کردند به نحوی که همه توان خود را برای تسهیل سفر زوار به میدان آوردند.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی از سال گذشته، آمادگی های لازم برای خدمات رسانی به زائران اربعین در خود ایجاد کرده است، گفت: در حماسه بزرگ اربعین، درصد بالایی از نیروهای ستاد ناجا و استان های همجوار در مهران حضور داشتند؛ علاوه بر اقدامات انتظامی، فعالیت هایی در بین راه از مقصد تا مبدأ حرکت زائران توسط رده های مختلف انتظامی از جمله پلیس راه، راهور، اطلاعات، گذرنامه و… انجام شد.

وی تصریح کرد: در این ماموریت، خلاء هایی نیز وجود داشت که بخشی از آن طبیعی بود، درصدد هستیم با آسیب شناسی، نواقص را برای سال های بعد رفع کنیم تا هر سال بهتر از سال گذشته به زائران خدمات مطلوبی ارائه دهیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: فعالیت قرارگاه اربعین و حضور همکارانم در این قرارگاه تا پایان زمانی که زائران به کشور مراجعت کنند، ادامه دارد؛ به تناسب حجم حضور زائران، بین کارکنان انتظامی استان و قرارگاه ظفر تقسیم کاری وجود داشته است.

سردار اشتری با اعلام اینکه پلیس عراق همکاری خوبی با زائران ایرانی داشته است، یادآور شد: این کشور، امسال میزبان بیش از ۲۶ میلیون نفر زائر بود و مراسم اربعین امسال باشکوه برگزار شد؛ حضور شیعه، غیر شیعه و حتی غیر مسلمانان از ملیت های مختلف در این حماسه بزرگ، نشانه عظمت اسلام است.

وی، وضعیت امنیتی استان ایلام را بسیار خوب عنوان کرد و افزود: امیدواریم که تا چند روز آینده این وضعیت استمرار داشته باشد؛ آخرین اخبار از کلیه مرزها حاکی از وضعیت بسیار خوب است.

فرمانده ناجا درباره اخباری مبنی بر ورود بسته های مشکوک از مرزها به کشور، تصریح کرد: این اخبار فراوانی آنچنانی نداشت و نگرانی از این بابت نداریم.

سردار اشتری درباره تحرکاتی که ممکن است افراد فرصت طلب داشته باشند، گفت: به حمد الله این ایام نسبت به ایام دیگر، امنیت بیشتری داشته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :