به گزارش تبریزمن، این روزها در فوتبال آذربایجان اخبار پیرامون تراکتورسازی بیشترین پوشش را دارند و در این بین بازی گسترش فولاد و تراکتورسازی و حواشی آن، بخصوص مصدومیت غیرمنتظره شب بازی تنی چند از بازیکنان تراکتوری ها در حالیکه سرمربی تیم و کادر پزشکی هیچ اطلاعی از آن نداشتند.

 

شوک تونی به رسانه ها:دلیل غیبت گردانی در تمرینات را نمیدانم/طرح شائبه تبانی

موضوعی تا آن حدی جدی بود که سرمربی تراکتورسازان در نشست خبری بعد از بازی با بیان اینکه هیچ خبری از وضعیت مصدومیت و دلیل عدم حضور حبیب گردانی در تمرینات قبل از بازی نداشت، همه را شوکه کرده و فاز جدیدی از احتمال وجود موضوعاتی نظیر تبانی از سوی برخی بازیکنان با تیم گسترش فولاد و کادر فنی آن را داد.

 

پشت پرده های ناپاک این روزهای فوتبال آذربایجان

با وجود اینکه این روزها تراکتورسازان بیش از هرچیزی به آرامش نیاز دارد تا اولین کاپ قهرمانی لیگ برتر را برای فوتبال آذربایجان به ارمغان بیاورد، ولی شاید بررسی موضوع مصدومیت مشکوک بازیکن این تیم و در میان بودن نام یکی از پزشکان معروف و مشهور در حوزه دوپینگ که با محرومیت های چند ساله از سوی نهادهای زیربط همراه بوده خالی از لطف نبوده و بتواند برخی واقعیت های پشت پرده فوتبال کشور و بخصوص فوتبال تبریز را نشان دهد، امری که با بی تفاوتی مسئولین امر میتواند به معضلی بزرگ برای ورزش پاک آذربایجان تبدیل شده و مشکلات عدیده ای برای فوتبال این دیار بوجود آورد.

برای برای درک هرچه بهتر موضوع و پی بردن به عمق ماجرا کمی به عقب تر برمیگردیم.

 

اکبر میثاقیان آمد، آن مرد هم با او آمد /دوران حضور یک پزشک عمومی ولی پرحاشیه در فوتبال آذربایجان

ماجرا را از روزی مرور میکنیم که اکبر میثاقیان از مشهد به تبریز آمد تا به عنوان سرمربی تیم فوتبال شهرداری این شهر فعالیتش را شروع کند.میثاقیان که توانست با حضور در تبریز و کسب نتایج در خور توجه، شهرداری این شهر را لیگ برتری کند.دورانی که همه از آن به نام دوران شکوفایی دوباره فوتبال شهرداری و صعود مقتدرانه به سطح اول فوتبال کشور نام بردند.ولی این دوران خوب آغازگر دوران دیگری هم بود.دوران حضور یک پزشک عمومی مشهدی پرحاشیه در فوتبال آذربایجان که شاید یکی از بزرگترین ضربه هایی که از سوی میثاقیان میتوانست به فوتبال پاک آذربایجان وارد شود، باز کردن پای این پزشک مشهدی به تبریز و فوتبال آن بود.

misaghian-535x333

محرومیت دو ساله آقای پزشک از همراهی تیم های فوتبال

دکتر نجفی که با نام کامل ” علی امین‌الشریعه نجفی” یک پزشک عمومی اهل مشهد بود که از طریق میثاقیان به عنوان پزشک به تیم های تبریزی راه یافت و به مرور زمان به عنوان فیزیوتراپ هم در فوتبال این شهر فعالیت نمود.البته بعدها معلوم شد که مهارت اصلی دکتر نجفی در حوزه دوپینگ و آماده سازی بازیکنان برای بازیهای سخت! بوده که نتیجه این مهارت به محرومیت دو ساله نامبرده از همراهی تیم های ورزشی در زمان حضور فراز کمالوند در تیم شهرداری تبریز بود.

دقیقا همزمان با دسته دومی شدن عجیب تیم فوتبال شهرداری تبریز و آبروریزی های بیشمار برای فوتبال آذربایجان، دکتر نجفی معروف هم طی حکمی به دو سال محرومیت از حضور در فوتبال و همراهی تیم های ورزشی محکوم شد که علت آن از سوی مسئولین امر دوپینگ اعلام شد.

فیزوتراپی که با کارت ماساژور در کنار تیم ها حضور داشت

شاید جای خنده دار ماجرا وقتی باشد که بفهمیم دکتر معروف با توجه به نداشتن مدرک معتبر فیزیوتراپی، با کارت ماساژوری در کنار تیم های ورزشی در مسابقات حضور میافت ولی وظیفه دوپینگ و فیزیوتراپی بازیکنان را بر عهده داشت که نمونه بارز آن سه سال پیش در زمان حضور نامبرده در تیم فوتبال شهرداری اتفاق افتاد.

 

استارت دوباره فعالیت های جنجالی دکتر نجفی در فوتبال تبریز با حضور دوباره کمالوند در این شهر

دوست صمیمی آقای کمالوند از آن روز به بعد بخاطر محرومیت دیگر در میادین ورزشی دیده نشد و بیشتر در حاشیه فوتبال حضور داشت و برخی بازیکنان فوتبال بعد از مصدومیت از او به عنوان معالج خود استفاده میکردند تا اینکه روزگار گذشت و گذشت تا در اواخر نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال امسال فراز کمالوند در گسترش فولاد جایگزین تارتار شد.درست است که حضور کمالوند در گسترش فولاد توانست تا حدودی روند نتیجه گیری های این تیم را تغییر دهد ولی این دوران هم همراه شد با دوران جدیدی که شاید برای فوتبال آذربایجان آنچنان جالب نباشد.

همزمان با انتخاب فرار کمالوند به عنوان سرمربی آبی پوشان تبریزی، در اسرع وقت دکتر نجفی هم به کادر فنی و پزشکی این تیم اضافه شد تا یار و یاور قدیمی فرازخان در قامت فیزیوتراپ و پزشکی که هیچ مجوزی برای فعالیت نداشت قد علم کند.همین شروع کار نجفی در گسترش هم با حاشیه های زیادی همراه بود.

 

ادعای سرپرست گسترش مبنی بر تزریق سرم غیر مجاز به بازیکنان از سوی نجفی

طبق اخبار انتشار یافته در رسانه های مختلف شب قبل از اولین بازی ای که فراز هدایت گسترشی ها را بر عهده گرفته بود و از قضا گسترش در تبریز میزبان بود، با تجویز نجفی و حضورش در هتل محل اقامت تیم به برخی بازیکنان سرم و داروهای غیر مجاز ترزیق میشود که این کار با ممانعت سرپرست وقت این تیم ، عبدالرزاق میراب همراه میشود و این موضوع آنقدر جدی میشود که در اسرع وقت میراب از تیم کنار گذاشته میشود ولی بخاطر حساسیت موضوع برخی بازیکنان، کادر فنی و سرپرست سابق گسترش فولاد در آن مقطع زمانی به کمیته اخلاق و پزشکی فدراسیون فوتبال خوانده میشوند.از مهدی قریشی گرفته تا فراز کمالوند که همگی در مقام پاسخگویی قرار میگیرند.

اخراج سرپرست چندین ساله گسترش بخاطر اختلاف با دکتر نجفی!

البته این موضوع با تغییر سرپرست چندین ساله گسترش فولاد و حضور فردی که قبلا سابقه کار با فراز را داشت حل شده و دیگر صحبتی از این مشکلات به میان نمی آید.

حالا میرسیم به بخش بعدی ماجرا که در یکی از حساس ترین بازی های لیگ و سه هفته مانده به اتمام مسابقات درحالیکه تیم های تراکتورسازی و گسترش فولاد هر دو به سه امتیاز بازی رو در رو در تبریز نیاز داشتند و سه امتیاز حساس این مسابقه میتوانست گام بزرگی برای تثبیت قهرمانی سرخ پوشان و حداقل یک امتیاز با ارزش این دیدار در بقا گسترش فولاد نقش مهمی داشته باشد.

 

مصاف حساس تراکتور و گسترش ، غیبت مشکوک بازیکن محبوب در تمرینات قبل از بازی تراکتورسازان

همه چیز خوب پیش میرفت و هر دو تیم آماده دربی حساس آذربایجان بودند که یکی دو روز مانده به مسابقه حبیب گردانی بازیکن محبوب و متعصب و بومی سرخ پوشان بدون اطلاع کادر فنی در تمرینات حضور نمیابد و دلیل آن را مصدومیت اعلام میکند، درحالیکه کادر پزشکی این تیم هیچ خبری از مصدومیت این بازیکن نداشتند و مجوزی هم از سوی کادر پزشکی تیم برای غیبت های این بازیکن صادر نشده بود.

a (1)

گلایه تونی از عدم حضور گردانی در تمرینات و بازی حساس دربی

بازی تمام میشود و تونی اولیویرا در کنفرانس خبری بعد از مسابقه با گلایه از این بازیکن بومی، خبر از عدم اطلاعش از مصدومیت وی میدهد.تونی به شدت از عدم اطلاعش از دلیل ترک تمرینات از سوی گردانی خبر میدهد و میتوان گفت که به نوعی شائبه تبانی را مطرح میکند.

بعد از این بود که رسانه های مختلف به سراغ تونی و گردانی میروند تا به حقیقت ماجرا پی ببرند.گردانی خبر از مصدومیت شدیدش میدهد و تونی به همراه کادر پزشکی تراکتورسازان خبر زا بی اطلاعی از این موضوع را میدهد.

 

حمایت پزشک گسترش فولاد از بازیکن تراکتورسازی برای اثبات عدم وجود تبانی در دربی تبریز!!!

حالا ماجرا وقتی شیرین تر میشود که آقای گردانی عزیز برای اثبات مصدومیتش پرده از حقایقی برمیدارد که شاید با توجه بیشتر و بررسی موضوعات گذشته بتوان به راحت به اصلا ماجرا پی برد.گردانی در مصاحبه ای با یکی از رسانه ها خبر از واقعی بودن مصدومیتش میدهد و پزشک گسترش فولاد را شاهد خود مینامد(لینک مصاحبه گردانی با تسنیم) .ماجرا وقتی شیرین تر هم میشود که آقای نجفی معروف و محروم سابق هم در مصاحبه ای علاوه بر اینکه خود را پزشک تیم گسترش فولاد مینامد(مشکلات اوایل کار در گسترش و استعفای سرپرست تیم و ماجرای کمیته اخلاق که اجازه حضور نجفی در این تیم را نمیدهد)، سعی در صحت بخشیدن به مصدومیت گردانی می نماید.(لینک مصاحبه دکتر نجفی با تسنیم)

 

دکتر نجفیتصویری از دکتر نجفی هنگام فیزیوتراپی گردانی

پزشک گسترش رای به عدم حضور بازیکن تراکتور در دیدار مقابل گسترش را میدهد!!!

نجفی(پزشک تیم گسترش فولاد) در مصاحبه اش میگوید دو سه روز قبل از بازی که با کادر پزشکی سرخ پوشان در ارتباط بوده و روز قبل از بازی هم به آنها اطلاع میدهد که گردانی دو سه بازی نمیتواند این تیم را همراهی کند و باید تحت درمان قرار گیرد ولی امکان دارد که گردانی تحت نظر وی به بازی استقلال برسد.

بعد از این ماجرا موضوع جالب تر هم میشود و سوالات متعددی برای هواداران و رسانه ها بوجود میآید که برخی از آنها بدین شرح است:

دلیل طبابت بازیکن تراکتورسازی از سوی فردی غیر از پزشکان این تیم چیست؟

گردانی چرا بدون هماهنگی کادر پزشکی تراکتور با پزشک دیگری کار میکند و با نظر وی به تمرینات هم نمیرود؟

مگر میشود پزشک تیم رقیب گواهی مصدومیت و عدم حضور در بازی حساس بازیکن تراکتورسازی را بدهد؟

مگر تراکتورسازی خود کلینیک مجهز فیزیوتراپی ندارد که بازیکن این تیم در این زمان حساس در مطب فردی خارج از باشگاه درمان میشود؟

چرا پزشک و فیزیوتراپ تراکتورسازی صحبت های بازیکن تیمشان را تائید نمیکنند؟

دلیل دفاع پزشک تیم رقیب از بازیکن تیم مفقابلش بعد از اتهام تبانی چه میتواند باشد؟

آیا نجفی مجوزهای لازم برای داشتن یک کلینیک و مرکز بازتوانی ورزشی را در شهر تبریز دارد؟

و آیا یک پزشک عمومی میتواند به عنوان فیزیوتراپ فعالیت نموده و در یک خبرگزاری رسمی در مورد درمان بازیکنان تیم های تبریزی از سوی خودش سخن براند؟

برای  رسیدن به جواب این سوالات با تنی چند از نهاد ها و مسئولین مرتبط از سوی خبرنگار ما تماس گرفته شده و صحبت میشود که در ادامه میخوانید.

نجفی مجوزی برای طبابت در تبریز ندارد

ابتدا با مسئولین نظام پزشکی تبریز صحبت میکنیم که آقای وجدی، کارشناس مسئول صدور پرانه های نظام پزشکی تبریز جوابگوی سوالات خبرنگار تبریزمن بودند تا ببینیم دکتر نجفی مجوزهای لازم برای طبابت در تبریز را دارد که مسئولین نظام پزشکی در جوابمان اینچنین میگویند:این فرد به هیچ وجه از سوی نظام پزشکی تبریز مجوزی برای دایر نمودن مطب و کلینیک از این سازمان دریافت ننموده است و آقای نجفی به هیچ وجه اجازه طبابت در تبریز را ندارند و نمیدانیم چگونه در این شهر مطب دایر نموده اند و مجوز آن را چه کسی داده است.وی مجوز چهارماه ای برای مطب با این عنوان نامبرده به بیماری صعب العلاج مبتلا می باشد،دریافت کرده بود که اعتبار آن هم قبل از عید تمام شده و هنوز تمدید نشده که در واقع نشانگر این است که مطب وی در حال حاضر بدون مجوز بوده و نباید فعالیت کند تا زمانیکه مجوز رسمی دریافت نماید.در ضمن استفاده کلمه کلینیک از سوی نامبرده قانونی نمی باشد.

وی ادامه داد که حتی با وجود این مجوز چهار ماهه هم وی اجازه فیزیوتراپی در مطبش را ندارد و این کار تخلف می باشد.همچنین اگر نامبرده بخاطر بیماری توانسته مجوز موقت بگیرد، آیا امکان فعالیت وی در ورزش وجود دارد؟

 

پزشک عمومی صلاحیتی برای فیزیوتراپی ندارد/ به نجفی مجوز تاسیس کلینیک فیزیوتراپی داده نشده

بعد از آن به سراغ معاونت محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی استان میرویم که آقای دکتر فداکار کارشناس مسئول فیزیوتراپی معاونت درمان در جواب سوالمان اینگونه پاسخ میدهد: هیچ پزشک عمومی ای صلاحیت انجام فیزیوتراپی در مطب اش را ندارد و این امر تنها مختص فیزیوتراپ ها و متخصصین طب فیزیکی است .فرد نامبرده هم به هیچ وجه مجوز تاسیس مرکز فیزیوتراپی در شهر تبریز را ندارد و واقعا نمیدانیم وی با چه مجوزی اقدام به دایر نمودن کلینیک فیزیوتراپی در این شهر نموده است.

 

نجفی بخاطر فعالیت در امر دوپینگ محروم شد / پزشک عمومی حق فیزیوتراپی بازیکنان را ندارد

موضوع وقتی جالب تر میشود که دکتر هاشمیان، رئیس وقت کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در گفتگویی در مورد فعالیت آقای نجفی در فوتبال با خبرنگار ما اینگونه اعلام مینماید که این فرد بخاطر شکایت های متعدد در زمینه دوپینک ورزشکاران از همراهی تیم های فوتبال محروم شده بود و قبلا هم به مسئولین تیم های مختلف فوتبالی اعلام شده بود که مجاز به استفاده از نامبرده به عنوان پزشک یا فیزیوتراپ یا هر چیز دیگری در کنار تیم هایشان نیستند.البته نمیدانم در چهار ماه گذشته که کمیته پزشکی را تحویل داده ام چه اتفاقاتی افتاده و جواب استعلام گسترش فولاد برای استفاده از وی در کنار تیمشان چه بوده ولی این را میدانیم که طبق قانون هیچ پزشک عمومی ای حق فیزیوتراپی بازیکنان را ندارد.

 

تراکتورسازی دارای کلینیک مجهز فیزیوتراپی است

این گزارش می افزاید: تیم فوتبال تراکتورسازی از حضور پزشک عمومی متعهدی به نام  دکتر نوری زاده و فیزیوتراپی خوشنام به نام صادقی بهره مند بوده و دارای کلینیک مجهز فیزیوتراپی می باشد، حال چرا باید بازیکن این تیم در روزهای حساس و پایانی مسابقات در زمان مصدومیت سراغ نجفی رفته و در کلینیک فیزیوتراپی وی که هیچگونه مجوز تاسیسی از سوی دانشگاه علوم پزشکی ندارد به درمان خود بپردازد و در آخر هم زمانی که مربی تیم از مصدومیتش اظهار بی اطلاعی میکند، بجای کادر فنی سرخ پوشان پای پزشک گسترش فولاد به ماجرا باز شده و نجفی، دوست صمیمی فراز کمالون در رسانه ها از بازیکن تراکتورسازی حمایت کند.

از حبیب گردانی هم توقع میرود با غیرتی که در چند سال گذشته از خود نشان داده، این روزها هم فقط برای قهرمانی تیمش تلاش کند و بجای مصاحبه های متعدد علیه کادر فنی و سرمربی تیم با حضور در تمرینات تراکتورسازی را برای قهرمانی در دو بازی آخر لیگ همراهی کند تا همه شائبه ها با قهرمانی تیم محبب آذربایجان از بین رود.

البته ما پیگیر مسائل پزشکی باشگاه تراکتورسازی هستیم و در آینده ای نزدیک گزارش کاملی برای خوانندگان گرامی ارائه خواهیم نمود….

 

پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن طبق قوانین، این امکان را برای تمامی افرادی که در این گزارش نامی از آنها برده شده فراهم مینماید تا با ارسال جوابیه و انتشار آن در سایت جواب گوی موضوعات مطروحه باشند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :