مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: ۱۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان شرقی مقاوم‌سازی شد.

به گزارش تبریزمن، قربان محمدی ظهر امروز در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی استان، اظهار داشت: ۲۸۰ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان شرقی داریم که از این تعداد، ۱۱۰ هزار واحد از آنها مقاوم سازی شد.

وی با اشاره به اینکه در آخر برنامه سوم توسعه ۲۵ هزار مسکن مقاوم سازی شده در کشور داشتیم، تصریح کرد: اکنون در کشور سالانه باید ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی نوسازی و مقاوم سازی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، با تاکید بر کیفیت مطلوب مسکن های ساخته شده روستایی، خاطر نشان کرد: ۲۵۰۰ واحد مسکن، قبل از وقوع زلزله در استان، نوسازی شده است، که با توجه به نظارت‌هایی که بر کیفیت ساخت این واحدها صورت گرفته بود، هیچ یک از آنها تخریب نشد.

محمدی با تاکید بر اینکه مسکن تنها یکی از ماموریت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، افزود: اجرای طرح هادی نیز یکی از مهمترین اقدامات این بنیاد در زمینه خدمت به روستائیان است.

وی با بیان اینکه ۱۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان داریم که باید تا پایان برنامه توسعه، طرح هادی آنها اجرایی شود، خاطر نشان کرد: طرح هادی ۱۶۰۰ روستای استان به اتمام رسیده و بقیه آنها در دست اقدام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، گفت: ۳۰۰ روستا نیز اقدامات مسیر گشایی برای خیابان کشی صورت گرفته که به دلیل نبود اعتبار، به حال خود رها شده است.

محمدی به اجرای پایلوت طرح تجمیع روستاهای پراکنده در یامچی مرند اشاره کرد و گفت: در صورت حصول نتیجه مطلوب این طرح در زمینه اشتغال، معیشت و حمل و نقل، در سایر مناطق استان نیز اجرا می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :