به گزارش تبریزمن، فرزین حق پرست  در جلسه کارگروه گردشگری استان در محل سالن جلسات استانداری اظهار داشت: سه کمیته فنی در استانداری با ۱۰ مصوبه و ۲ کمیته فنی داخل سازمانی با ۲۷ طرح سرمایه گذاری با حجم سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تعریف شده است.

وی افزود: ۴ هتل سه ، چهار و ۵ ستاره به ارزش دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در استان افتتاح خواهد شد ، که با افتتاح این هتل ها ۷۵۰ تخت به مجموعه تخت های استان اضافه می‌شود.

حق پ‍رست با اشاره به سفر اخیر هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: در سفر اخیر هیئت دولت به استان یک هتل ۵ ستاره کلنگ زنی و بزرگترین سفره خانه سنتی استان با حضور با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاران اعطا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: تامین زیرساخت های گردشگری یکی از اولویت های کارگروه گردشگری استان است که در سال گذشته با هزینه کرد ۱۲ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های استان با بخش خصوصی همکاری انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده سال گذشته گفت: در سال گذشته ۵۷۰ میلیارد ریال برای افتتاح ۱۵ کمپ گردشگری و ۵ مجتمع بین راهی هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت جنوب استان گفت: محور جنوبی استان یکی از هسته های کلیدی سند تدبیر و توسعه به حساب می آید و بر همین اساس بر هفت شهرستان در محور جنوبی استان توجه ویژه ای داریم.

حق پرست توجه به مسائل زیست محیطی را از اولویت های پروژه های گردشگری عنوان کرد و اظهار کرد: در همه این پروژه ها دقت شده است که آسیبی با ساخت و بهره برداری به محیط زیست وارد نشود.

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت : گردشگری یکی از محورهای توسعه استان است وضروت ایجاب می کند که بسترهای مورد نیاز برای توسعه گردشگری را ایجاد کنیم.

محمدصادق پورمهدی گفت: در همین راستا باید مراحل صدور مجوز را تسهیل کنیم تا باعث افزایش جذب سرمایه گذار در استان باشد.

وی با اشاره به مجوزهای صادر شده برای پروژه های سرمایه گذاری سال های گذشته یاد آور شد: در سال‌های گذشته برای تعدادی مجوزهای پروژه های گردشگری صادر شده است که متاسفانه این پروژه ها با وجود گذشتن چندین سال به نتیجه نرسیده اند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت : این مجوزها باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت پیشرفت نداشتن اداره کل میراث فرهنگی ؛ صنایع دستی وگردشگری نسبت به لغو مجوز آن اقدام کند.

پورمهدی از اداره کل میراث فرهنگی خواست تا قبل از صدور مجوز ، برای پروژه های سرمایه گذاری گردشگری رزومه کاری سرمایه گذار را بررسی کند و برای جذب سرمایه گذار در پروژه های گردشگری فراخوان عمومی صادر کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :