چهارمین همایش “معرفی برترین شرکت های منطقه آذربایجان” موسوم به ایران تک با حضور ۵۰۰ شرکت و بنگاه اقتصادی استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان در تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، به همین مناسبت، رؤسای اتاق بازرگانی تبریز و سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی به عنوان برگزارکنندگان این همایش با خبرنگاران رسانه های گروهی دیدار و گفتگو نمودند.

علیزاده مدیر سازمان مدیریت صنعتی استان با اشاره به حضور ۵۰۰ شرکت در این دوره از همایش گفت:این در حالی است که در ۳ دوره قبلی به ترتیب ۱۰۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ شرکت حضور داشتند اما خوشبختانه در این دوره بیش از ۲ برابر ادوار پیشین به ما جهت حضور در این تشکیلات تخصصی اعتماد کرده و اسناد خود را تحویل دادند.

علیزاده افزود:در این دوره از همایش، تعداد ۳۰۰ شرکت از آذربایجان شرقی، ۶۰ شرکت از آذربایجان غربی، ۹۰ شرکت از استان زنجان و ۲۰ شرکت از استان اردبیل حضور داشته و در ۱۸ گروه صنعتی به رقابت خواهند پرداخت.

photo_2016-09-25_21-35-03

به گفته مسوول دبیرخانه این همایش، ارزیابی در حوزه های رشد بازدهی، اشتغال، اثربخشی در بازارهای بین المللی، استفاده هوشمند از دارایی و کیفیت محصولات شرکت ها از جمله مواردی هستند که به عنوان شاخص های شرکت های منطقه آذربایجان مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
محمدحسن خیرآور افزود:این تعداد شرکت، بیشترین اثرگذاری را با مبلغ ۳۵۵ هزار میلیارد گردش مالی به دست آورده و تعداد ۱۱۸ هزار نفر را مشغول به کار کرده اند لذا در آنها سرمایه گذاری های بهینه ای صورت گرفته و در صورت توسعه و بهبود فضای کسب و کار در طول یک سال می تواند تأثیر بسزایی را فراهم آورد.

وی با ذکر این نکته که در سال گذشته تنها ۲۰۰ شرکت از استان های شمالغرب کشورمان حضور داشتند اضافه کرد:در ابتدای امر، شرکت هایی که بیش از ۴ میلیارد تومان فروش داشتند مدنظر قرار گرفت و اطلاعات مالی تشکیلات مربوطه در راستای شفاف سازی فضای کسب و کار به دبیرخانه واگذار گردید.

خیرآور تاکید کرد:در برگزاری این همایش، بحث برندسازی مطرح است تا استخراج اطلاعات و آمار در خصوص آرایش صنعتی و اقتصادی بنگاه های تولیدی آذربایجان به سهولت انجام گیرد به طوری که در این لیست تنها ۶۸ شرکت سهامی عام قرار داشته و مابقی متعلق به شرکت های بخش خصوصی می باشد.

شایان ذکر است چهارمین همایش معرفی برترین شرکت های منطقه آذربایجان (ایران تک) با حضور ۵۰۰ شرکت و بنگاه اقتصادی هشتم ماه جاری در سالن اجلاس مصلی بزرگ تبریز برگزار خواهد گردید.

شهرام صادق زاده/ تبریزمن


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :