به گزارش تبریزمن، علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این آیین افتتاح که به صورت نمادین در شهرستان شبستر برگزار شد، با اشاره به اینکه طرح ایجاد ۱۰ سینمای دیجیتال در سطح استان از اولویت‌های این اداره کل ‌است، اظهار داشت: برخورداری یکسان از خدمات حوزه ‌فرهنگ و هنر برای اقشار مختلف مردم در سراسر استان از مهمترین رویکردهای این اداره کل بوده و طرح ایجاد سینماهای دیجیتال در ده شهرستان نیز بر همین اساس برنامه ریزی شده است.

وی گفت: امروز همزمان با سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به استان در پنج شهرستان به طور همزمان پنج سینمای دیجیتال افتتاح شد که آیین نمادین آن در شهرستان شبستر و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

صفی‌پور شهرستان شبستر را دارای قابلیت های بالقوه‌ای در حوزه ‌فرهنگ و هنر و ادب برشمرد و گفت: طرح بزرگداشت مفاخر آذربایجان در این شهرستان نیز با دستور مقام عالی وزارت اجرا ‌خواهد شد و براساس دستور ایشان همایش بین المللی بزرگداشت شیخ محمود شبستری در  اولویت برنامه‌های اداره کل خواهد بود.

صفی‌پور برگزاری آیین بزرگداشت عاشیق قشم را از دیگر برنامه‌های موثر در این شهرستان عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به آذربایجان شرقی سفر کرده و حضور در آیین افتتاح پنج سینمای دیجیتال در سطح استان و آیین افتتاح بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان ازجمله مهمترین رویدادهای این سفر محسوب می‌شود.

براساس این گزارش بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان با هدف رشد و تعالی فرهنگی جامعه و بسط و توسعه پیام و فرهنگ انقلاب اسلامی در جامعه جهانی و توسعه ‌هویت اسلامی – ایرانی و توجه به نقش و جایگاه بی‌بدیل فرهنگ و زبان محلی و منطقه‌ای در انسجام ملی و ‌برای اصول مندرج در قانون اساسی به ویژه فصول دوم و سوم و تحقیق و پژوهش و ترویج مطالعه در زمینه‌ فرهنگ، زبان و ادبیات و تاریخ آذربایجان، تاسیس شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :