به گزارش تبریزمن، صادق نجفی در مراسم بهره‌برداری از پروژه مجتمع فرهنگی و ورزشی شهرک خاوران، خاطرنشان کرد: انتقال یک رام از قطار شهری تبریز، شامل پنج واگن، روز گذشته از بندرعباس به سمت تبریز آغاز شده است.

وی افزود: علاوه‌بر پنج واگنی که به‌زودی به قطار شهری ملحق می‌شود، اواسط مردادماه نیز شاهد ورود سه رام، معادل ۱۵ واگن خواهیم بود؛ تا به این ترتیب در آینده‌ای نزدیک شاهد آغاز حرکت مترو باشیم.

شهردار تبریز در ادامه با اشاره به چالش‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، از عزم شهرداری تبریز برای نقش‌آفرینی در این حوزه‌ها خبر داد.

نجفی اظهار داشت: امروز چالش‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی، از نتایج کمبودهایی است که چه در حوزه زیرساخت‌ها و چه در موضوعات محتوایی، گریبان‌گیر قشرهای مختلف جامعه است.

وی گفت: بر این اساس مصمم هستیم تا بخش مهمی از رویکردهای عمرانی شهر را معطوف تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی کنیم.

نجفی تصریح کرد: در این راستا، توسعه برنامه‌های آموزشی در فرهنگ‌سراها، مشارکت مداوم با بخش‌های مختلف فرهنگی و ورزشی و فعال‌سازی خانه‌های سلامت، مورد توجه شهرداری تبریز بوده است.

وی افزود توجه شهرداری تبریز به حوزه ورزش، در هر دو بخش ورزش قهرمانی و ورزش همگانی، به موازات هم پیش می‌رود.

شهردار تبریز در ادامه با گرامیداشت ۲۴ خرداد، دومین سالگرد برگزاری انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر، گفت: خرسندیم که از رهگذر این انتخابات، اعضای دلسوز و توانمندی انتخاب شدند و با هدایت، نظارت و حمایت کارساز خود، حرکت شهر را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دادند.

نجفی گفت: بر اساس مطالعات صورت‌گرفته و با در نظر داشتن معیارهای مختلف اقلیمی و برنامه‌های اجرایی شهر، بهترین روند توسعه کلان‌شهر تبریز باید در سمت‌وسوی جنوبی پیگیری شود.

وی با اشاره به وضعیت توسعه منطقه خاوران اظهار داشت: با همکاری و تعامل تنگاتنگ بین دستگاه‌های مختلف اجرایی، زمینه تقویت زیرساخت‌های لازم در بخش‌های مختلف آب، گاز و برق در حال پیگیری است، به این ترتیب، چهره این منطقه تا یک سال آتی، در آستانه دگرگونی اساسی واقع خواهد شد.

شهردار تبریز توسعه و تجهیز راه‌های مواصلاتی را از ضروریات تحول خاوران عنوان کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :