استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از محصولات پتروشیمی استان به کشورهای اروپایی صادر می‌شود، گفت: تولیدکنندگان ما همچنین توانمندی‌های خوبی در تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز دارند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده صبح امروز در دیدار با رئیس کمیسیون انرژی، معدن و فناوری مجلس اندونزی، با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان شرقی در بخش معدن اظهار داشت: هم‌اکنون سه واحد تولید کنسانتره مس در استان با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن در سال فعال هستند و برنامه بعدی ما راه‌اندازی کارخانه ذوب ۱۰۰ هزار تنی است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ۳۵ نوع ماده معدنی در استان از جمله یک درصد ذخایر مس دنیا و ماده اولیه تولید آلومینیم گفت: آماده همکاری با کشورهای صاحب‌تجربه همانند اندونزی در بخش معدن هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از محصولات پتروشیمی استان به کشورهای اروپایی صادر می‌شود، گفت: تولیدکنندگان ما همچنین توانمندی‌های خوبی در تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز دارند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به بخشی از ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: مردمان آذربایجان شرقی انسان‌هایی پرتلاش و کاری هستند که این ویژگی مشترک با اندونزی می‌تواند کلید توسعه همکاری‌ها باشد.

وی با اشاره به سفر روز گذشته رئیس جمهور کشورمان به تبریز گفت: رئیس جمهور در این سفر تاکید کردند که آذربایجان شرقی باید قطب صنعتی، کشاورزی و گردشگری باشد و در این حوزه‌ها کارهای ویژه‌‌‌‌‌ای انجام شود.

جبارزاده با اشاره به اینکه تبریز در سال ۲۰۱۸ پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی خواهد بود، افزود: علاقه‌مندیم تعداد زیادی از مردم کشور دوست و برادر اندونزی را در تبریز میزبانی کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه صنایع پتروشیمی یکی از برنامه‌های صنعتی استان است، گفت: با اجرای خط اتیلن غرب که احتمالا تا یک سال آینده به اتمام می‌رسد بستر توسعه این صنعت ایجاد خواهد شد.

جبارزاده با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان نداریم، گفت: سرمایه‌گذاران کشور اندونزی می‌توانند از طریق تبریز به بازارهای اروپا وصل شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :