دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان از استمرار جدی طرح جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، فرزین افروز اظهار کرد: یکی از مواد دخانی که خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان آن به دنبال دارد، قلیان است.

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند کشیدن قلیان بهتر از سیگار کشیدن است، حال آنکه بررسی‌های علمی دانشمندان و محققان نشان می‌دهد که استعمال هر دو این مواد دخانی مشکل دارد و مصرف قلیان به مراتب آسیب بیشتری دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان اضافه کرد: در خصوص عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها با پیگیری‌هایی که از طریق ناجا و دانشگاه علوم پزشکی انجام شد، برای جلوگیری از عرضه آن اقدام شده است.

وی تصریح کرد: طرح جمع آوری عرضه قلیان با موفقیت در قزوین اجرا شد و در حال حاضر نیز مدتی است که این طرح را در تاکستان به اجرا درآورده‌ایم.

افروز اعلام کرد: تاکنون ۲۷ قهوه خانه فعال را تعطیل کرده‌ایم و قطع یقین این طرح را با جدیت ادامه می‌دهیم و قرار نیست برای پیشگیری و حفظ سلامت مردم کوتاه بیاییم.

وی تشریح کرد: در خصوص جمع آوری عرضه قلیان باید این نکته مهم را نیز متذکر شویم که اقدام دستگاه قضایی نه تنها بر سلامت جسمی جوانان عزیزمان تأثیر دارد، بلکه در سلامت فرهنگی و اجتماعی جامعه نیز موثر است، چراکه حرکت‌هایی مشاهده می‌شد که گویا حاشیه استعمال قلیان با برخی ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی همراه شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان افزود: نیروی انسانی جامعه سرمایه‌های کشور هستند، همه کسانی که در جامعه مسئولیت دارند از پدر و مادر گرفته تا مسئولان کشور باید در هر مسئولیتی که هستند، نسبت به آینده جوانان مرقبت و دقت داشته باشند.

افروز یادآورشد: امید است خانواده‌ها نیز در خصوص رفتارهای جوانان خود دقت لازم را داشته باشند و البته لازم است این دقت نظر با حفظ عزت نفس جوانان باشد، چراکه آینده کشور به دست جوانان امروز اداره می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :