به گزارش تبریزمن، مسئول نظارت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت: امیدواریم تدابیری اتخاذ شود تا کنسرت‌ها و موسیقی‌های زنده و مجوزدار در نقاط مختلف شهر برای مسافران برگزار شود.

امید روحانی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان تبریز، از کمبود اجرای موسیقی اصیل آذربایجانی در مراکز دیدنی و پارک‌های تبریز در روزهای پر گردشگر سخن گفته و افزود: امیدواریم تدابیری اتخاذ شود تا موسیقی‌های زنده و مجوزدار در این نقاط برای مسافران برگزار شود.

وی اظهار داشت: از نیروی انتظامی درخواست داریم همکاری مطلوبی با گردشگران خارجی و داخلی همانطور که پیش از این به این نحو بوده از این پس نیز به خوبی ادامه داشته باشد.

روحانی، ضمن درخواست برای بازنگری در ساعات فعالیت مساجد گفت: ظاهراً مساجد تنها در ساعات اذان دایر هستند که امیدواریم نظارتی بر این موضوع صورت گرفته و این ساعات برای استفاده مسافران افزایش یابد.

روحانی با بیان اینکه جهت رفاه حال مسافران و میهمانان تابستانی در کنار کارمندان دائمی میراث فرهنگی در این ایام تعدادی راهنمای گردشگری نیز جذب کرده‌ایم، تصریح کرد: مراکز اطلاع‌رسانی در ورودی راه‌آهن، ترمینال، فرودگاه بروشور جاذبه‌های دیدنی استان را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

مسئول نظارت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: ساعات کاری موزه‌ها تا ۸ شب ادامه دارد و سیستم امنیت آنها را تا این ساعت تامین کرده‌ایم.

روحانی با اشاره به برخی اقدامات آینده این سازمان نیز اظهار داشت: هتل لاله پارک و هتل استقبال در کنار مقبره‌الشعرا آماده بهره‌برداری هستند و گرامیداشت روز مشروطه همزمان با ۱۴ مرداد در خانه موزه مشروطه برگزار می‌شود.

وی در ادامه به لزوم تعبیه تابلوهای پیش آگاهی در نزدیکی مراکز دیدنی و تاریخی تبریز هم اشاره کرده و گفت: در استان‌های دیگر ما می‌بینیم از چند صد متر مانده به یک مکان تاریخی تابلوهایی برای نشان دادن جهت آن مسیر وجود دارد که این کمبود در تبریز احساس می‌شود.

 


baner-mobilestan
ezgif.com-gif-maker
Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :