شهردار تبریز با بیان اینکه نیم میلیون نفر از جمعیت این شهر حاشیه‌نشین هستند، گفت: بیشتر حاشیه‌نشینان به صورت گروهی یا خویشاوندی ساکن هستند و علاقه‌ای به ترک منزل و یا خانه خود ندارند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی در بازدید از برنامه‌های سامان‌دهی حاشیه‌نشینی ارم، با اشاره به وضعیت حاشیه‌نشینی در تبریز اظهار داشت: حدود نیم میلیون از جمعیت این شهر، در مناطق حاشیه شهر زندگی می‌کنند که این موضوع، ازنقطه نظر مدیریت بحران، بسیار قابل تامل است.

وی افزود: بر این اساس، شهرداری تبریز با توجه به شرایط موجود و توانایی‌ها و ظرفیت‌های مجموعه خود، طرح ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین را آغاز کرد و در فاز اول، احداث واحدهای مسکونی مقاوم در محدوده شهرک ارم را در دستور کار قرار داده است.

شهردار تبریز با اشاره به نحوه اجرای این طرح گفت: شرکت خانه‌سازی پیش‌ساخته آذربایجان، به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته به شهرداری، اجرای بخشی از این پروژه مهم را بر عهده گرفت که در مرحله اول، توانست با احداث ۲۲۰ واحد مسکونی مقاوم، در این حوزه فعالیت کند.

نجفی، ادامه داد: این واحدها در حال حاضر، آخرین مراحل اجرایی خود را طی می‌کند و با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد، در مرحله تکمیل قرار دارد که امید است بتوانیم در اردیبهشت ماه سال آینده، واحدها را به ساکنان این بخش حاشیه‌نشین تحویل دهیم.

وی با اظهار تاسف از گسترش روزافزون حاشیه‌نشینی، گفت: همه نهادهای شهری در ساماندهی وضعیت حاشیه‌نشینی در تبریز مسئول هستند و انتظار داریم تمام دستگاه‌های عمرانی از قبیل استانداری، فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی در این خصوص به شهرداری تبریز کمک کنند.

شهردار تبریز، با اشاره به دلیل آغاز اجرای طرح با ۲۲۰ واحد مسکونی، تاکید کرد: بیشتر حاشیه‌نشینان به صورت گروهی یا خویشاوندی ساکن هستند و بعضاً علاقه‌ای به ترک منزل و یا خانه خود ندارند و این امر شهرداری تبریز را ناگزیر کرده که در مرحله اول، اقدام به ساخت ۲۲۰ واحد در پروژه اسکان حاشیه‌نشینان کند.

وی از رسانه‌ها نیز خواست تا در مورد خطراتی که مناطق حاشیه‌نشین و ساکنان آن را تهدید می‌کند، اطلاع‌رسانی کنند و اظهار داشت: شهرداری تبریز برای حل معضل حاشیه‌نشینی عزم جدی دارد، ولی در این راه به مشارکت برخی از مدیران ادارات، واحدهای فرهنگی و رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی در زمینه اهمیت ساماندهی این مناطق، نیاز دارد.

شهردار تبریز اظهار امیدواری کرد که با اتمام این بخش از پروژه و انتقال قسمتی از حاشیه‌نشینان به واحدهای مسکونی استاندارد و مقاوم، زمینه برای آغاز قسمت‌های بعدی این طرح عظیم، فراهم شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :