مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه از جمعیت سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان یک میلیون و ۲۲۰ هزار نفر شاغل هستند، گفت: در سطح استان ۵۴ مرکز کاریابی فعالیت می‌کنند.

به گزارش تبریزمن، میراحد حسینی اظهار داشت: جمعیت استان سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است که از این تعداد یک میلیون و ۲۲۰ هزار نفر جمعیت شاغل بوده که در این میان ۲۰٫۵  درصد در بخش کشاورزی ۳۷ درصد در خدمات و بیش از ۴۰ درصد نیز در بخش صنعت مشغول هستند.

وی نرخ بیکاری استان را در پایان سال ۹۴ حدود ۷٫۳ درصد نرخ بیکاری استان در پایان سال ۹۴ است عنوان کرد و گفت: این نرخ پایین ناشی از نرخ مهاجرت بالا و فرهنگ کاری بالای مردم است.

حسینی اذعان داشت: در سطح استان ۵۴ کاریابی داریم و سالانه ۳۳ هزار نفر در این کاریابی‌ها ثبت‌نام می‌کنند و ۲۰ هزار نفر فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود و ۱۰ هزار نفر از طریق این کاریابی‌ها به کارگیری می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به عدم مطابقت آموزش‌های ارائه شده با نیاز بازار کار، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۸۹ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به بنگاه‌ها پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: از تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی بنگاه‌های کوچک و متوسط نیز حدود ۳۰۰ میلیارد تومان معرفی شده‌اند و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده که این تسهیلات بیشتر برای حفظ اشتغال بوده نه ایجاد فرصت‌های شغلی جدید.

حسینی میزان تسهیلات تخصیص یافته به کمیته امداد را ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد که از این رقم ۷۰ درصد و از تسهیلات ۵۴ میلیارد تومانی بهزیستی استان هم ۴۰ میلیارد تومان جذب شده است.

وی ابراز داشت: معتقدیم همه این اعتبارات خرد باید متمرکز شده و با مدیریت سازمان برنامه و بودجه استان‌ها و بر اساس شاخص‌های مختلف جمعیتی، میزان محرومیت، نرخ بیکاری و به تفکیک شهرستان‌ها و دستگاه‌ها توزیع شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :