رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت : تا کنون ۱۰میلیون عدد کارت هوشمند ملی صادر شده است و هدف گذاری شده است تا پایان امسال نیز این تعداد به ۲۲میلیون عدد برسد .

به گزارش تبریزمن، حمید درخشان نیا به مناسبت هفته دولت در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود :تسریع در صدور کارت هوشمند ملی، ارائه خدمات پس از آن و تحویل در حداقل زمان ممکن از اولویت های سازمان ثبت احوال است.

وی، تقویت پایگاه جمعیتی کشور، ارتقای امنیت و دسترسی به اسناد با هدف صیانت از حقوق مردم را از جمله اولویت های سازمان ثبت احوال برشمرد.

درخشان نیا گفت: همچنین تولید و انتشار آمار حیاتی(تولد ،وفات ،ازدواج و طلاق) و مهاجرت برای استفاده تصمیم گیران و همچنین استفاده مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی از دیگر اولویت های این سازمان به شمار می آید.

**۹۷ درصد از آمار حیاتی در زمان قانونی ثبت می شود

درخشان نیا با تبریک هفته دولت به تمامی دولتمردان گفت:۹۷ درصد از آمار وقایع حیاتی در کشور در سال گذشته و همچنین امسال در زمان قانونی ثبت می شود.

وی خاطر نشان کرد:در ایران زمان قانونی برای ثبت ولادت ۱۵ روز و برای ثبت وفات ۱۰روز است .

رئیس سازمان ثبت احوال گفت : پایگاه اطلاعات جمعیتی این سازمان به ۱۲۰ وزارت خانه ،نهاد و دستگاه متصل است و در ۲۰۰هزار نقطه کشور نیز کار احراز و تصدیق هویت را انجام می دهد .

درتقویم رسمی کشور دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است. محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهوری ایران و محمدجواد باهنر نخست وزیرهشتم شهریور ۱۳۶۰ در انفجار تروریستی منافقین در تهران به شهادت رسیدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :