رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با پیشنهاد این شورا در لایحه بودجه سال آینده شهرداری قرار است تعداد ۱۰ باب کتابخانه در مناطق ۱۰ گانه شهرداری ساخته شود.

به گزارش تبریزمن، سعید حاجی زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران به تشکیل نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در سال سوم فعالیت شورا اشاره کرد و گفت: در این جلسه انجمن خیران کتابخانه ساز طی درخواستی علاقه مندی مشروط خود را به ایجاد دو باب کتابخانه جامع در تبریز اعلام کرد که این درخواست مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

وی گفت: شرط مشارکت انجمن خیران کتابخانه ساز برای ایجاد کتابخانه جامع در تبریز در اختیار گذاشتن زمینی با متراژ مورد نیاز بود که با بحث اعضای کمیسیون، این درخواست مورد موافقت کمیسیون قرار گرفت و پس از طی مراح قانونی اداری و تصویب نهایی آن در صحن شورا، شهرداری تبریز مکلف خواهد بود پس از نیازسنجی و مکان یابی، زمین مورد نیاز را در اختیار این خیران قرار دهد.

وی توضیح داد: مطابق مطالعه و درخواست خود انجمن، مناطق ۲، ۳ و ۹ شهرداری تبریز برای ایجاد این کتابخانه جامع با زیربنای حدود دو هزار و ۵۰۰ مترمربع پیشنهاد شده است.

حاجی زاده با بیان اینکه این شورا از مشارکت خیران در امور فرهنگی شهر استقبال می کند، گفت: مصوبه کمک به انجمن خیران کتابخانه ساز نخستین گام کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز در جلب خیران برای مشارکت در امر فرهنگی و اجتماعی شهر است.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام انجمن خیران کتابخانه ساز، آذربایجان شرقی از نظر میزان امانت دهی کتاب مقام اول را در کشور داراست اما متاسفانه از نظر فضای کتابخانه ای ششمین استان است و از این رو افزایش اعتبارات عمرانی در این بخش در کنار جلب مشارکت خیران ضروری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :