در ارزیابی عملکرد ۶۰ شرکت هوایی در جهان در سال گذشته میلادی(۲۰۱۵) توسط کارشناسان آلمانی، یک شرکت هواپیمایی هنک کنگی در رده نخست ایمن ترین شرکت هواپیمایی جهان قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، این ارزیابی از سوی مرکز بررسی سوانح هوایی (JACDEC ) مستقر در هامبورگ و بر اساس مقایسه ۶۰ شرکت هواپیمایی بزرگ جهان با یکدیگر انجام شده است.

در رده دوم این فهرست، شرکت هواپیمایی «امارات» قرار دارد و پس از آن شرکت هواپیمایی «اوا ایر» متعلق به تایوان در جایگاه سوم، شرکت هوایی «قطر ایرویز» چهارم و «هانیان ایر لانیز» چین در رده پنجم ایمن ترین خط هوایی جهان قرار گرفتند.

در این ارزیابی شرکت های هواپیمایی«کی.ال.ام» هلند، «ایر نیوزلند»، «اتحاد» امارات متحده عربی، «ژاپن» و تی.ای.پی از پرتغال به ترتیب در رده های بعدی قرار گرفتند.

خطوط هواپیمایی «لوفت هانزا» و «ایر برلین» که هر دو متعلق به آلمان هستند نیز در رده دوازدهم و بیستم جای دارند.

با این حال اتحادیه خلبانان آلمان هشدار داده است که این ارزیابی ها نباید ۱۰۰ درصد درست باشد زیرا در ارزیابی شرکت های هوایی باید قیمت بلیت آنها نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

بر اساس ارزیابی گروه بین الملل، تحقیقاتی که در اواخر پارسال توسط موسسه Airline Ratings.com در مورد ایمنی خطوط پروازهای هوایی در جهان انجام شد، خط هوایی پاکستان ایرلاین با ۴٫۱۸ امتیاز، خط هوایی آمریکن ایرلاین با ۴٫۵۴ امتیاز، خط هوایی ایگل از آمریکا با ۳٫۷۲ امتیاز و شرکت ایران ایر نیز ۳٫۴۲ امتیاز را به خود اختصاص دادند که می توان نتیجه گرفت که خطوط پروازی ایران ایر، در بین شرکت ها و خطوط هواپیمایی جهان دارای امنیت مناسبی است و امتیاز ایران ایر در این ارزیابی ها نزدیک به خطوط معتبر هوایی بوده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :