فرماندار تبریز با اشاره به درخواست بازشماری آرای مرحله دوم انتخابات مجلس دهم توسط سه داوطلب این حوزه گفت: بازشماری آراء محمدرضا تاج الدینی، علی اصغر الموسوی و محمداسماعیل سعیدی در پنج صندوق اخذ رای تاثیری در نتیجه اعلام شده نداشت، با این وجود آراء محمداسماعیل سعیدی در ۱۰ صندوق دیگر در روز جاری بازشماری می شود.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فرافزود: بر اساس تصمیم مشترک هیات اجرایی و هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی در روز جاری این ۱۰ صندوق اخذ رای از سوی این داوطلب انتخاب می شود.

وی گفت: سعیدی، بازشماری آرای ۴۰ صندوق اخذ رای در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر را درخواست کرده بود اما در صورتی که در نتایج بازشماری در ۱۰ صندوق پیشنهادی امروز نیز تغییری حاصل نشود، ختم دور دوم انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه اعلام خواهد شد.

وی افزود: این صندوق ها عصر امروز/ شنبه/ مورد بازشماری قرار می گیرد و نتیجه آن نیز روز بعد اعلام می شود.

در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر از مجموع ۳۱۳ هزار و ۶۴۳ رای صحیح، به ترتیب زهرا ساعی با ۱۳۴ هزار و ۱۳۱ رای، محمدحسین فرهنگی با ۱۱۶ هزار و ۷۳۸ رای، شهاب‌الدین بی‌مقدار با ۱۱۲ هزار و ۳۴۵ رای و علیرضا منادی سفیدان با ۱۰۹ هزار و ۱۴۹ رای به عنوان نمایندگان این حوزه به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

در این حوزه انتخابیه محمداسماعیل سعیدی با ۱۰۹ هزار و ۴۲ رای در ردیف پنجم قرار گرفت و از راهیابی به مجلس دهم باز ماند.

در دور نخست انتخابات مجلس دهم نیز در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی به مجلس شورای اسلامی راه یافته بودند.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۶ کرسی آن به حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر اختصاص دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :