به گزارش تبریزمن، همزمان با هفته دولت از ۱۰ پروژه آب و فاضلاب شهری با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد.

علیرضا ایمانلو بهره برداری از شبکه فاضلاب شهرک گلشهر مراغه را از جمله این طرح ها بیان کرد که شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی به منظور بهبود آثار زیست محیطی منطقه و ارتقای سطح زندگی مردم منطقه عملیات اجرایی ایجاد تاسیسات فاضلاب را به اتمام رسانده است.

وی افزود: تاکنون ۸۵ درصد مردم شهر مراغه از شبکه فاضلاب برخوردارند و با بهره برداری از شبکه فاضلاب شهرک گلشهر این رقم به بیش از ۹۰ درصد می رسد که نسبت به متوسط کشوری که حدود ۴۰ درصد می باشد آمار مناسبی به شمار می رود.
ایمانلو اضافه کرد: طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرک گلشهر شامل خطوط انتقال و شبکه اصلی ۱۶ هزار متر با هزینه ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی، بهره برداری از مخزن یکهزار مترمکعبی گوگان با صرف هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، مخزن سه هزار مترمکعبی شبستر با هزینه شش میلیارد ریال، بهره برداری از یک حلقه چاه عمیق در شهر کوزه کنان با اعتبار یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال و
بهره برداری از یک حلقه چاه عمیق در شهر تسوج با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه های آماده بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان بیان کرد.

ایمانلو، بهره برداری از چاه های عمیق شماره ۵۵ ، ۷۳ و ۲۲ روستای هروی در شهر تبریز را از دیگر طرح های افتتاحی در هفته دولت بیان کرد.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از سه حلقه چاه عمیق فوق در دامنه سهند تبریز تولید آب آشامیدنی این شهر افزایش خواهد یافت.
ایمانلو گفت: به منظور افزایش دبی آب مصرفی شهروندان تبریزی این شرکت اقدام به حفر و تجهیز تعداد سه حلقه چاه کرد که عملیات حفاری آنها از سال ۹۳ شروع شده بود.

وی اضافه کرد: عمق چاههای مزبور از ۲۰۰ الی ۲۵۰ متر متغییر بوده و میزان آبدهی آنها هر کدام ۲۵ لیتر در ثانیه است که برای حفر آنها بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سایر منابع هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، بهره برداری از یک حلقه چاه عمیق به عمق ۱۳۰ متر در محوطه پمپاژ شماره یک تبریز را یکی دیگر از طرح های آماده افتتاح در هفته دولت اعلام کرد.

ایمانلو اضافه کرد: برای حفر این چاه آن سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :