یکی از سایت های خبری استان اقدام به معرفی ۱۰ سایت برتر خبری آذربایجان کرده که در آن از تبریزمن به عنوان برترین سایت یاد شده است. در ادامه متن این بررسی به همراه لینک منبع خبر قرار گرفته است.

به گزارش تبریزمن، سایت شمس پرس نوشت:  از سالیان دور رسانه ها با روزنامه های کاغذی برای مردم شناخته می شدند و به مرور با رادیو و تلویزیون هم در کنار روزنامه های کاغذی به عنوان رسانه های اطلاع رسانی فعالیت کردند ولی در یکی دو دهه اخیر و خصوصا در چند سال گذشته رسانه های مجازی به دلیل آنلاین بودن و سرعت عمل بالا در اطلاع رسانی جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده اند.

بخصوص از زمانی که تلفن های همراه و شبکه های مجازی در بین مردم محبوبیت بیشتری یافت این رسانه های مجازی می باشند که همیشه از طریق تلفن های همراه، تبلت ها و لپ تاب ها در دسترس کاربران هستند. در دهکده جهانی و همزمان با فعالیت رسانه های بی شمار در دنیا، رقابت بر سر جذب کاربران به یکی از ارکان اصلی رسانه های مجازی تبدیل شد که در این بین سرعت عمل، صحت اطلاعات و افزایش راه های دسترسی به اخبار از اولویت بیشتری برخوردار بودند.

گروه فناوری اطلاعات شمس پرس برای بررسی وضعیت رسانه های مجازی استان آذربایجانشرقی در اقدامی سعی نمود تا ۱۰ وب سایت برتر خبری آذربایجان را از نظر تعداد مخاطبان مورد مطالعه قرار داده و به کاربران معرفی کند. در ابتدا باید مخاطبان محترم از این نکته آگاهی داشته باشند که این بررسی بر اساس پارامتر های فنی و با استفاده از سایت ها و منابع معتبر جهانی آنالیز وب انجام گرفته ولی برخی موضوعات همانند تعداد بازدید کننده یا تعداد بازدید صفحه اعلام شده به صورت حدودی بوده و مقدار دقیق آن را در صورت نیاز باید خود این سایت های خبری با نمایش آمارگیر تحت وب خود به نمایش گذارند.

photo_2015-08-15_17-06-12

۱- پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن ( www.tabrizeman.ir )

این پایگاه که از ایام نوروز ۹۴ بصورت آزمایشی شروع بکار کرد، با هدف پوشش اخبار تبریز و آذربایجان در حوزه های سیاسی،‌ شهری، سلامت، ورزشی و فناوری اطلاعات فعالیت می نماید.

تبریزمن طبق گفته خود در بخش درباره ما،  این روزها در حال اعمال برخی تغییرات جدید در سایت و بهبود سیستم مدیریت محتوای خود می باشد، با وجود حدود یک سال فعالیت یکی از پربازدیدترین رسانه های فعلی شمالغرب کشور است.

نقطه قوت اصلی تبریزمن علاوه بر اینکه پربازدیدترین وبسایت خبری شمالغرب و آذربایجان می باشد، مخاطبان فراوانش در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام می باشد که از این لحاظ نیز بهترین آمار و بیشترین فعالیت را در بین سایر رسانه ها به ثبت رسانده است.

کانال تلگرامی ۲۹ هزار نفری و پیج اینستاگرام ۳۲ هزار نفری که هردو جزو پرکاربرترین رسانه های مجازی خبری آذربایجان میباشند این روزها به یکی از نقاط قوت اصلی رسانه های اذربایجان در کشور تبدیل شده اند.

تبریزمن که در همین روزهای ابتدایی سال ۹۵ مجوز پایگاه خبری خود را دریافت کرد، در تلاش است تا همزمان با بهبود انعکاس اخبار، به اشکال متفاوت و متنوعی چون روزنامه مجازی و پادکست خبری، در جهت آگاهی بخشی به کاربران خود گام برداشته با رونمایی از سامانه مدیریت محتوای جدید خود گامی دیگر در افزایش رضایت مندی آنان بردارد.

رتبه الکسا در ایران: ۶۸۰
مخاطبان تلگرام: ۳۰+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۳۲+ هزار کاربر
رتبه قبلی: ۲

tabrizemann

۲- پایگاه خبری تحلیلی آناج ( www.anaj.ir )

این پایگاه خبری که در حوزه های سیاسی، مذهبی، اجتماعی، ورزشی، هنری و … فعالیت می نمایند این روزها براساس آنچه که الکسا نشان می دهد به عنوان دومین سایت پربازدید استان لقب گرفته است.

آناج که به معنی مجرب و باتجربه است، ابتدا به عنوان پایگاه اطلاع رسانی شروع بکار کرد که پس از دریافت مجوز از وزارت ارشاد به عنوان پایگاه خبری تحلیلی فعالیت خود را ادامه می دهد.

آناج، به عنوان مطرح ترین سایت اصولگرای استان، پس از سه سال فعالیت با سیستم مدیریت محتوای بومی، با رونمایی از قالب جدید و سیستم مدیریت محتوای جدید و گرانقیمت خویش طی مراسمی خود را از لحاظ ظاهری به خبرگزاری های ملی نزدیک تر کرد.

رتبه الکسا در ایران: ۹۶۷
مخاطبان تلگرام: ۵+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۲۲+ هزار کاربر
رتبه قبلی: ۱

anaj

۳- پایگاه خبری تحلیلی نصرنیوز (www.nasrnews.ir)

نصرنیوز که یکی از قدیمی ترین و اولین رسانه های بومی استان در حوزه خبر می باشد، پس از سپری کردن دوران افت بلند مدت خود و از دست دادن بازدید و انتشار کم تعداد اخبار، از ایام انتخابات بار دیگر قدرت خود را بدست آورده و در زمره سه سایت برتر خبری استان قرار گرفته است.

شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که نصرنیوز یکی از اولین رسانه های شمالغرب بوده که توانسته مجوز پایگاه خبری تحلیلی را از وزارت ارشاد دریافت کند.

نصر در حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت میکند و این روزها بیشتر با استفاده از اخبار رصد به کار خود ادامه می دهد اما با این حال هنوز هم یکی از با کیفیت ترین رسانه های شمالغرب در حوزه نگارش اخبار می باشد که توانسته چندین و چند تندیس از جشنواره های مختلف دریافت کند.

رتبه الکسا در ایران: ۱,۸۴۲
مخاطبان تلگرام: ۳+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۲۲+ هزار کاربر

رتبه قبلی: ۶

nasrnews

۴- سایت خبری ائل پرس (www.elpress.ir)

ائل که با فعالیتی نزدیک به یک سال توانسته خود را در جمع رسانه های پربازدید استان قرار دهد بیشتر در زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی فعالیت میکند.

ائل پرس که برعکس نوع محتوایش با رنگ زمینه ی بنفش فعالیت می کند به نوشته خود با رویکرد انعکاس رویدادها و موضوعات شمال غرب کشور، ملی و بین المللی و با اولویت پوشش فعالیت های مردمی، توجه به انتظارات و نیازهای اقشار مختلف مردم و جامعه مخاطب؛ فعالیت رسمی خود را از روز ۲۳ خرداد ماه آغاز کرده است.

رتبه الکسا در ایران: ۲,۱۳۸
مخاطبان تلگرام: ۱+هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۵۰۰+
رتبه قبلی:۴

ellll

۵- پایگاه خبری تحلیلی تبریزبیدار (www.tabrizebidar.ir)

تبریزبیدار که در حدود سه سال از عمر فعالیتش می گذرد همیشه به عنوان یکی از رسانه های پرفراز و نشیب استان شناخته شده و هیچ وقت نتوانسته بصورت متمادی به فعالیت خوبش ادامه دهد، بعضی اوقات تا سرحد تعطیلی و بی خبری هم پیش رفته ولی بعد از مدتی دوباره شروع بکار کرده است.

این رسانه که همچون آناج و زیتون با رویکرد خاص سیاسی در استان فعالیت می نماید در روزهای نزدیک به انتخابات با کاهش اخبار حوزه های مختلف بیشتر در حوزه ی سیاسی فعالیت می نماید.

سیستم مدیریت محتوا و قالب نزدیک به آناج و زیتون از تولیدکننده ای مشترک باعث شده تا بعضا احساس شود این رسانه ها با سیاست گذاری مشترکی در استان اداره می شوند.

رتبه الکسا در ایران: ۲,۴۳۸
مخاطبان تلگرام: ۶+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۰
رتبه قبلی:۷

bidar

۶- تبریز مدرن ( www.tabrizmodern.ir )

یکی از وب سایت های قدیمی مرتبط با اخبار شهری تبریز که با گزارش ها و مطالب انتقادی خود توانسته این روز ها تعداد زیادی بازدید کننده را به سمت خود جلب کند.

اکثر مطالب این وب سایت، در حوزه های فرهنگی، هنری و گردشگری شهر تبریز تهیه و تدوین می شوند و به دور از فضای سیاسی در حال فعالیت می باشد.

رتبه الکسا در ایران:۲۷۰۰
مخاطبان تلگرام: ۳+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: –
رتبه قبلی: –

Untitled

۷- زیتون نیوز

این پایگاه خبری هم با وجود فعالیتی در حدود دو سال، توانسته نسبت به رقبای قدیمی تر آمار بازدید بهتری داشته باشد. البته زیتون بیشتر از سایت اطلاع رسانی یک رسانه تحلیلگر است که با توجه به داشتن مدیریت مشترک با یکی دیگر از رسانه های اصولگرای استان بیشتر سعی در تحلیل اخبار در حوزه های سیاسی و ورزشی با توجه به رویکرد خاص سیاسی خود دارد.

زیتون که قالبی شبیه آناج و تبریزبیدار و برخی سایتهای سیاسی استان دارد که از نظر محتوا نیز شباهت های زیادی با یکدیگر دارند.

زیتون جزو معدود رسانه های استان می باشد که با وجود قرار گرفتن در لیست ده رسانه پربازدید، هنوز نتوانسته نسبت به گردآوری خبرنگار برای پوشش حضوری رویدادها اقدامی انجام دهد و بیشتر با رصد اخبار سایر رسانه ها بدنبال خوراک خبری میگردد.

رتبه الکسا در ایران: ۴,۶۲۴
مخاطبان تلگرام: ۹+هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: –
رتبه قبلی:-

123

۸– شهریار نیوز

وب سایت خبری شهریارنیوز متعلق به روابط عمومی شهرداری تبریز می باشد که به صورت تخصصی به بررسی مطالب پیرامون شهر و نیز پوشش خبری مراسم و پروژه های در حال اجرای شهر تبریز می باشد.

شهریار نیوز جدیدا قالب وب سایت خود را نیز ارتقاء داده و از نظر گرافیکی و چینش مطالب، بیش از پیش به یک پایگاه خبری شباهت پیدا کرده است.

شهریارنیوز به عنوان یکی از پرهزینه ترین پایگاه خبری استان با تعداد زیادی نیرو از اصحاب رسانه ای اصولگرای استان و پشتیبانی شهرداری، بازدید روزانه ای حداکثر هزار نفری را در شهر چند میلیونی تبریز دارد!

رتبه الکسا در ایران: ۵,۱۴۲
مخاطبان تلگرام: ۷+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: –
رتبه قبلی:-

shahryarnewss

۹- اهر وصال

پایگاه اطلاع رسانی اهروصال به آدرس: Aharvesal.ir از روز نهم مهر ماه ۱۳۹۱ کار خود را با فرستادن اولین پست (خبر) آغاز کرد.

هدف این پایگاه اطلاع رسانی آگاهی دهی به مردم شهرستان اهر در درجه اول، و تغذیه اخبار و رویدادهای سایر شهرهای همجوار و استان، کشور و جهان در درجات بعدی می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی اهروصال دارای بخشهای متنوع و گوناگونی مانند؛ آخرین اخبار، اخبار ویژه، اخبار شهرستان، اخباراستان، اخبار ایران و جهان، اخبار ورزشی و خواندنی های بوده و تا حد امکان همه روزه جدیدترین و بروز ترین اخبار در بخشهای مختلف آن قرار می گیرد.

رتبه الکسا در ایران: ۶,۰۶۳
مخاطبان تلگرام: ۱+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: –
رتبه قبلی:-

aharvesal

۱۰- صدای سراب

پایگاه اطلاع رسانی صدای سراب با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار و رویدادهای ریز و درشت شهرستان سراب و نیز شناساندن ظرفیت های توسعه ای و سرمایه های انسانی منطقه و ایجاد محیطی مناسب در فضای مجازی برای تمام سرابی های کره خاکی از سوی تنی چند از علاقمندان و فعالان عرصه رسانه ای راه اندازی شده است.

رتبه الکسا در ایران: ۶,۱۶۹
مخاطبان تلگرام: ۶ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۰
رتبه قبلی:-

sedaye

۱۱- شبستر نیوز

شبسترنیوز در تیرماه سال۹۰ شروع به کار کرده است و نخستین وب سایت خبری شهرستان شبستر می باشد و هم اکنون نیز تعداد۹ خبرنگار این پایگاه خبری در نقاط مختلف شهرستان شبستر وجود دارند. این وب سایت با همکاری خبرنگاران افتخاری شبسترنیوز اداره می شود

رتبه الکسا در ایران: ۷,۴۶۲
مخاطبان تلگرام: ۵+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۵۰+
رتبه قبلی:-

shabestarrr


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :