یکصد و چهلمین جلسه شورای شهر تبریز امروز ساعت ۸:۴۰ صبح و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید.
تبریزمن، سرویس شهری: محمدحسن اسوتچی و بهروز خاماچی هم دو عضو شورا بودند که قبل از ساعت ۸:۱۵ در تالار شورا حضور یافته بودند.

رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه این هفته با گرامیداشت روز کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت:در این خصوص تاکید شده تا قشر جوان کشورمان با شرکت در دوره های آموزشی این مجموعه به اشتغال بپردازند زیرا با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی می توان به اشتغال زایی پرداخته و میزان بیکاری در سطح استان را کاهش داد.

√ سال ۲۰۱۸ در راه است، ما راحت نشسته ایم

بهروز خاماچی به عنوان نخستین سخنران پیش از دستور با ذکر این نکته که مدت زمان اندکی تا سال ۲۰۱۸ به عنوان سال میزبانی شهر تبریز از گردشگران کشورهای اسلامی باقی مانده است گفت:اما متاسفانه ما خیلی راحت نشسته ایم و نظاره گر هستیم! در این راستا چند کمیته تخصصی هم تشکیل شده است که حتی یک نفر از اعضای شورا در آنها وجود ندارد

وی نحوه برخورد مطبوعات کشور در توجه به آثار تاریخی و گردشگری شهرهای اصفهان و شیراز را مورد توجه قرار داد و افزود:اما برج خلعت پوشان و مجموعه ربع رشیدی تبریز همچنان بلاتکلیف مانده اند و در مطبوعات ما خبری از نقد و بررسی نیست!

nejati-4597

و بعد هم با حالتی برافروخته اضافه کرد:هفته گذشته یک روزنامه استانی عکس مرا در حال چرت زدن و خواب آلودگی چاپ کرده، در حالی که شب پیش از آن به علت بیماری همسرم در بیمارستان بودم، با این حرکت هایی که پیش روی ماست نمی توان به استقبال سال ۲۰۱۸ رفت.

خاماچی تاکید کرد:با اوضاع و احوال موجود، حتی نمی توان معضل ترافیک را هم حل کرد، بنابراین گردشگر خارجی باید برای چه به تبریز سفر نماید!؟ آنها هتل ها و خیابان های زیباتری را دارند لذا اگر فکری برای مشکلات فرا روی این شهر در آستانه ۲۰۱۸ نکنیم آبروریزی به بار خواهد آمد.

 تعیین جریمه دیرکرد اقساط شهروندان مسکوت ماند!

در بخش دیگری از این جلسه، لایحه اعمال ۲۱ درصدی جریمه اقساط شهروندان بدحساب در مقابل خدمات شهرداری مورد بحث و بررسی منتخبان مردم قرار گرفت و پس از کش و قوس های فراوان و علی رغم ارایه توضیحات مربوطه از سوی شهردار تبریز و سایرین، اعضای شورا قانع نشده و طبق نظر مشاور حقوقی و نیز رییس شورای شهر، اکثریت اعضا به توقف این لایحه تا اطلاع ثانوی رأی دادند.

صادق نجفی هم تاکید کرد که این لایحه می خواهد قراردادی مشروط و قانونی مابین شهرداری و شهروندان منعقد نماید تا اگر تقسیط خود را به موقع پرداخت ننماید تا ۲۱ درصد شامل پرداخت جریمه خواهد شد که البته به ایجاب و قبول منتهی می گردد.

اما بدین ترتیب مقرر گردید تا پس از استعلام و پیگیری های لازم، این لایحه بار دیگر در صحن علنی شورای شهر تبریز مطرح شود.

√ شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :