همایش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد آذربایجانشرقی با حضور مدیرکل ساماندهی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، همایش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد با حضور مدیر کل ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان ، مشاور معاون وزیر در امور دستیاران جوان ،امیر تقی زاده معاونت امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان وسردار نصرتی مشاور عالی استانداری و دبیر محترم شورای عالی مبارزه با مواد مخدر در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور جلفا برگزار شد.

امیر تقی زاده معاونت امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در ابتدای مراسم ضمن عرض خیر مقدم به همه مسولین سازمان های مردم نهاد گفت:این برنامه با سه هدف توانمندسازی ،هویت آفرینی وگردشگری برنامه ریزی شده است که امیدواریم برنامه های خوبی را برای همه عزیزان داشته باشیم.

وی افزود: از برنامه های این اردو می توان به برگزاری کارگاه آموزشی ،معرفی و شناخت جاذبه های گردشگری ،بازید از تولیدات داخلی و برنامه های متوع دیگر خواهد بود که امیدواریم در این مدت همه میهمانان از برنامه های ما رضایت داشته باشند.

در این مراسم کبیری مشاور معاون وزیر در امور دستیاران جوان گفت: کشور ایران در سال های اخیر با توسعه های بسیار زیادی همراه بوده است و درکنار این دولت با مشکلاتی نیز همراه است که سازمان های مردم نهاد با تلاش های خود سعی در حل بسیاری از مشکلات جوانان جامعه هستند تا کشور در راستای اهداف خود به درستی حرکت کند.

وی افزود: نسل سوم انقلاب جوانان فعلی ما هستند که وظیفه توسعه و پیشرفت جامعه را عهده دار هستند و با ایجاد چنین نهاد های بسیاری از مشکلات در حوزه جوانان در حال حل شدن است و تشکل های مردم نهاد از موثر ترین سازمان های کشور به حساب می آید.

رضوی مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: از کل جمعیت استان آذربایجان شرقی بیش از یک میلیون را جوانان تشکیل می دهند که مهم ترین مشکل این جوانان بیکاری است که در کنار این با تشکیل سازمان های مردم نهاد می توانیم در افزایش مشارکت اقتصادی جوانان بسیار گام مهمی را برداریم و از توانایی و مهارت این جوانان در زمینه های مختلف بهره مند شویم.

وی تاکید داشت: یکی از اصلی ترین مسولیت های سازمان های مردم نهاد مهارت افزایی است که جوانان با مهارت های خود اماده پذیرش مسولیت های خود در جامعه می شوند.

سردار نصرتی مشاور عالی استاندار و دبیر شورای عالی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این مراسم در سخنان خود گفت: جوانان از مهم ترین سرمایه های کشور ما محسوب می شوند و باید با توجه و اهمیت بالایی به این افراد نگاه کنیم تا در آینده بدون هیچ مشکلی وظایف های خود را به خوبی انجام دهند تا کشور همواره در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات ما در جامعه که در بین جوانان نیز بسیار زیاد شده است مصرف مواد مخدر و مشروبات الکی است که عامل بسیاری از قتل ها ،تجاوز ها،طلاق ،خودکشی ها،سوانح رانندگی و بسیاری از مشکلات دیگر است که اگر در این زمینه بتوانیم جوانان را از این مواد دور بسازیم بسیاری از مشکلات در این زمینه حل خواهد شد.

نصرتی گفت: خانواده مهم ترین عضو جامعه است و اگر خانواده ها سطح آگاهی خود را بالا تر ببرند و والدین نیز نسبت به فرزندان خود احساس مسولیت بیشتری داشته باشند جوانان از گرفتار شدن به بسیاری از مشکلات دور می شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :